Dollar võidab intressitõusust

Alvar Jõgeva 25. mai 2004, 00:00

Dollar tõusis jeeni ja euro suhtes, kuna spekuleeriti, et USA tarbijausaldusindeks tõuseb nelja kuu kõrgeimale tasemele. Tarbijausalduse tõus suurendab aga tõenäosust, et USA keskpank tõstab intressimäära.

Dollar on tugevnenud enamike enimkaubeldud valuutade vastu viimasel kolmel kuul. Peamiseks põhjuseks on kauplejate arvamus, et USA keskpank tõstab intressimäärasid juunis seniselt ühe protsendi tasemelt, mis on 45 aasta madalaim. Kõrgemad intressid tähendavad suuremat tootluse vahet Euroopa võlakirjadega.

Bloombergi küsitletud valuutastrateeg Shahab Jalinoosi sõnul tõusevad USA intressimäärad, millest võidab dollar. Tema arvates kaupleb dollar euro vastu vahemikus 1,1850 kuni 1,21 sellel nädalal. Eesti kroonides tähendaks see dollari kursi vahemikku 12,93 kuni 13,20.

Maikuu tarbijausaldus peaks Bloombergi küsitletud analüütikute sõnul tõusma 94 punktini, aprillis oli vastav näitaja 92,9 punkti. USA kaheaastase lunastamistähtajaga valitsuse võlakirjad ületavad Saksamaa ekvivalente, mis teeb nad investorite jaoks atraktiivsemaks ja mõjuvad ka dollarile soodsalt.

Atraktiivne on ka Jaapani jeen, kuna Saudi Araabia on andnud viimase jaoks positiivseid kommentaare. Nimelt kavatsetakse tõsta kogu Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) naftatoodangu mahtu, mis suurendab pakkumist ja alandab nafta hinda.

Kuna Jaapan impordib praktiliselt kogu nafta, siis on hinnalangus saareriigile meelepärane. Samuti näitas Jaapan suurt tööstustoodangu kasvu, mis oli ligi kahe aasta kiireim. 61 protsenti 75 kauplejast, investorist ja strateegist soovitavad osta jeeni dollari vastu. Samuti soovitas enamus osta jeeni euro vastu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing