Börsikommentaar: Sakult keskpärased tulemused

27. mai 2004, 15:17

Saku Õlletehas avaldas täna majandustulemused, mis esmapilgul tundusid positiivsed, kuid lähemal uurimisel oli tegu keskpärase raportiga.

Eesti õlleturu liider Saku Õlletehas teatas täna ligi 10 protsendilisest käibekasvust ja 0,6 miljoni kroonisest kasumist. Käibe kasv oli positiivne, kuid selle aasta I kvartali kasumis ei sisaldunud dividendide tulumaksukulu. Parema ülevaate saamiseks tuleb võrrelda ärikasumit, mis kahanes eelmise aasta 1,26 miljonilt kroonilt ligi poole miljoni kroonini. Kuigi käive kasvas üsna jõudsalt, kasvasid kulud siiski kiiremini. Käive kasvas 9,6 protsenti, kuid kulud kasvasid 10,8 protsenti, mis viisid ärikasumi vähendamiseni. Siiski on Saku jaoks tegu sessoonselt nõrga kvartaliga ja palju olulisem on jälgida suveperioodi, seega pole mõtet väga kaugeleulatuvaid järeldusi teha.

Kuigi analüütikud on suhteliselt negatiivselt meelestatud õlleturu liidri suhtes, pakub aktsia üsna stabiilset ligi 5 protsendilist dividenditootlust. Seega on igal juhul kasulikum aktsiaid hoida kui näiteks raha hoiustada. Saku tulemused elevust ei tekitanud, aktsia langes ühe väiketehingu käigus 0,56 protsenti.

Üsna ootuspäraselt tehti ka täna suurt käivet Norma aktsiatega, kuna osa maksude optimeerimise eesmärgil tehtud aktsiaplokid liikusid tagasi. Hommikune ennustus, et Norma sulgub täna alla 100 krooni, läks samuti täide. Põhjuseks oli dividendiõiguse kadumine, mille tulemusena peaks aktsia kukkuma vähemalt 5 krooni võrra. Norma sulgus täna 98,57 kroonil, mis eilsega võrreldes tähendas langust 5,95 krooni võrra ehk 5,69 protsenti.

Hansapanga aktsia eilne eufooria täna ei jätkunud. Tänaseks enam peale ING ostusoovitust jõudu ei jätkunud, aktsia kukkus 0,47 protsenti, 99,36 kroonini.

Minu jaoks üsna oodatud oli ka Harju Elektri aktsia langus, põhjuseid tuleb otsida Helsingi börsilt, kus firma finantsinvesteering PKC Groupi aktsiad on hakanud langema. Kommentaari kirjutamise ajal maksid PKC aktsiad 23 eurot, mis tähendaks Harju Elektrile selle kvartali tulemustesse 14,6 miljoni krooni suurust kahjumit väärtpaberite langusest, seda juhul, kui aktsiahind jääb samale tasemele. Harju Elektri aktsia langes täna 1,37 protsenti. Kui PKC aktsiad jätkavad langust, peaks sama juhtuma ka Harju Elektriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing