SLÕL: Ametiauto unustati kaheks aastaks hoovile

02. juuni 2004, 08:25

Kodakondsus- ja migratsiooniameti salajase osakonna hoovil roostetab juba teist aastat ametiauto, mida ametil vaja pole.

Kümneaastase Ford Mondeo aknad on tolmust ja lehepurust juba tumepruunid. Sõidukorras auto ülevaatus lõppes 2002. aastal, kirjutab SL Õhtuleht.

«Ford Mondeo on meil ametiautona kirjas, aga juba paar aastat pole keegi sellega sõitnud,» ütleb ameti pressiesindaja Heikki Kirotar. «Uued ja paremad autod on peale tulnud.» Autot pole sellepärast maha müüdud, et ametisse hakati migratsioonipolitseid looma ja algul arvati, et Fordi võib sellele anda.

Kaks aastat tagasi üritas amet samas autot oksjonil müüa, kuid kõrge alghind nurjas äri. Sügisel tulevat siiski uus oksjon. Peale tolle Fordi on ametil veel ka üks kasutuseta seisev Prantsuse auto. Viimati ostis amet uusi autosid - Mazda6 - läinud aasta lõpus. «Kui uusi autosid ostetakse, jääb alati paar autot üle, mida enam ei kasutata,» tunnistab Kirotar.

Siseministeeriumi halduse asekantsler Merle Küngas on üllatunud, kui kuuleb, et ministeeriumi haldusalas on sõiduk, mis seisab juba kaks aastat kasutuna. Ta tegi KMA-le järelepärimise, et välja selgitada, miks see auto on seisma jäänud.

Küngase sõnul müüakse teenistuseks tarbetud autod enampakkumisel. «Selline pikka aega seismine on lubamatu,» ütleb Küngas. Ta märgib, et autod, mida oksjonil müüa ei õnnestu, lähevad vanametalliks. Samuti saab auto ministeeriumi haldusala piires kellelegi üle anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing