Eesti Telekom vabas vees

Alvar Jõgeva 14. juuni 2004, 00:00

Tallinna börsil liikus Telekomi aktsia reedel taas vabas vees. TeliaSonera pakkumine aktsiat enam ei mõjutanud, tähelepanu koondub jälle fundamentaalnäitajatele.

Justkui tellimise peale avaldas Hollandi suurpank ING Eesti Telekomi analüüsi, milles soovitab aktsiat hoida. Varasema müügisoovituse muutmise põhjuseks oli aktsia langenud hind. ING ootab selleks aastaks Eesti Telekomilt ligi 6protsendilist kasumikasvu 1,1 miljardi kroonini. Järgneva kahe aasta kasumikasv peaks siiski aeglustuma ja jääma ühe protsendi lähedusse. Selle aasta käive peaks tõusma 5 protsenti, sarnaselt kasumikasvuga peaks järgneval kahel aastal kasv aeglustuma. Maksude-eelse ärikasumi marginaal peaks näitama mõõdukat langustrendi. Eelmise aasta 44,3 protsendilt peaks marginaal kukkuma 42,9 protsendini 2006. aastaks.

Telekomi fundamentaalnäitajatest võib esile tõsta väga tugeva rahavoo, mis lubab ka edaspidi maksta korralikke dividende. Siiski jääb õhku küsimus, kas kolmanda põlvkonna mobiilsidevõrgu väljaehitamine vähendab oluliselt rahavoogu. Viimase vähenemisel satuks ohtu igati korralik dividenditootlus. Samas on ettevõte ülekapitaliseeritud ja ta võib jätkata dividendide maksmist samas tempos, kuid finantseerib uue võrgu väljaehitamist laenurahaga. Võrgu kasutuselevõtmine võib muuta ka kasumlikkust, kuna iga uue asja arendamine nõuab alguses rohkem kulusid, kui suudetakse tagasi teenida.

Kuigi Telekomi aktsia ostmisel peaks lähtuma fundamentaalnäitajatest ja abiks tuleb ka graafiku jälgimine, on siiski üleval palju spekulatsioone edasiste arengute suhtes. Näiteks ING spekuleerib, et TeliaSonera võib osta aktsiaid turult juurde, et saavutada enamusosalus. Kui TeliaSoneral õnnestub oma kontrolli alla saada üle 50 protsendi aktsiatest, siis võib ta teha uue pakkumise, mis panga arvates tuleb sarnastel tingimustel.

Eesti Telekomi aktsia hind sulgus reedel 105,77 kroonil, lisades päevaga hinnale 0,9 protsenti. Käive jäi siiski tagasihoidlikuks.

Käibeliidri tiitel kuulus Hansapanga aktsiatele, mille käive küündis 45 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing