Maksuamet täpsustas muudatusi majanduaruande esitamisel

15. juuni 2004, 15:59

Maksuamet täpsustas täna oma varasemat teadet majandusaasta aruannete esitamise kohta, mida tänases Äripäevas on refereeritud.

Järgneb maksu- ja tolliameti kodulehel avaldatud täpsustatud teade:

'Seoses tulumaksuseaduse § 55 lõike 1 täiendamisega alates 01.05.2004.a, ei pea majandusaasta aruannet Maksu- ja Tolliameti piirkondlikule maksukeskusele esitama isikud, kellel on õigusaktidest tulenevalt kohustus esitada see äriregistrile või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile.
Maksu- ja Tolliameti piirkondlikele maksukeskustele ei tule enam esitada nii
2003. aasta aruannet kui ka varasemate aastate aruandeid juhul, kui neid
pole siiani maksuhaldurile esitatud.

Äriregistrile on kohustatud majandusaasta aruande esitama osaühing, aktsiaselts, tulundusühing ning täisühing ja usaldusühing, kui nende täisosanikuks on osaühing, aktsiaselts, tulundusühistu või mittetulundusühing. Samuti välismaa äriühingu Eestis asuv filiaal, välja arvatud need Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi äriühingud, kelle majandusaasta aruannet ei pea asukohariigi õigusaktide kohaselt avalikustama.
Ülejäänud äriühingud peavad ka edaspidi esitama majandusaasta aruande Maksu- ja Tolliametile.

Mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile on majandusaasta aruande kohustatud esitama sihtasutused. Mittetulundusühinguid antud muudatus ei puuduta, mistõttu esitavad nad ka edaspidi aruandeid maksuhaldurile.

Majandusaasta aruanne tuleb esitada kohtu registriosakonda, kus tehakse
kandeid nii äri- kui mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse. Registriosakonnad tegutsevad Tallinna Linnakohtus ning Tartu, Pärnu ja Lääne-Viru maakohututes.

Majandusaasta aruandeid on võimalik esitada registriosakondadele ka elektrooniliselt. Digitaalallkirjastatud dokumendid esitatakse Justiitsministeeriumi Registrikeskuse Interneti kodulehekülje http://www.eer.ee kaudu. Ilma digitaalallkirjata dokumente saab esitada internetipanga kaudu.

Kinnitatud majandusaasta aruannet ja lisadokumente saab elektrooniliselt
esitada kas juhatuse liige, täisosanik, likvideerija või pankrotihaldur. Juurdepääs sidevahendite elektrooniliseks esitamiseks on füüsilisest isikust
ettevõtjal, juhatuse liikmel, täisosanikul, likvideerijal ja pankrotihalduril.
Usulised ühendused ning Eestis püsivat tegevuskohta omavad mitteresidendid esitavad majandusaasta aruande Maksu- ja Tolliametile.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing