Ülo Toomsalu • 16. juuni 2004 kell 6:43

EPL: Keila valla elanikud on prügila vastu

Kuigi Keila vald osaleb 10 000 krooniga Ragn-Sellsi Loode-Eestisse planeeritud prügila ehitamise firmas, on valla elanikud selle rajamise vastu.

Ragn-Sells kaasas prügilafirma väikeaktsionäridena 11 valda, et kindlustada vajadusel nende nõusolek, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma arvan, et on ka muid võimalusi ja me ei pea hakkama plakatitega prügila ehitust piketeerima,? ütles MTÜ Ohtu Külaseltsi juhatuse esimees Peeter Vahermägi.

Vahermägi ei usu, et Ohtu külas oleks enne asukoha valimist piisavalt keskkonnauuringuid tehtud. Samuti kahtleb ta selles, kas turbaraba on ikka kõige sobivam koht prügila ehitamiseks. ?Kergem oleks ehitada prügila sinna, kus aluspinnaseks on paas. Keila linn jääb linnulennul siit vaid kahe kilomeetri kaugusele.?

Keila vallasekretär Lea Koronen keeldus kommenteerimast prügila võimalikku rajamist valla territooriumile. ?Vaadake, seda ametnikku, kes sinna määratud, ei ole siin. Ma keeldun kommentaari andmast,? ütles Koronen.

?See oli ammu selge, et uut prügilat ei ole mõtet Tallinna piirkonda ehitada,? ütles endine Tallinna Prügila ASi juhatuse liige, praegune Rae vallavolikogu esimees Raivo Uukkivi.

Uukkivi sõnul töötas Tallinna Prügila paar kuud tagasi alakoormusega. Teise lõppladestuskoha ehitamine ei ole ka majanduslikult põhjendatud. Targem oleks ehitada hoopis jäätmekeskusi, kus toimuks jäätmete sorteerimine ja taaskasutusse võtmine.

Hetkel kuum