Virumaa Teataja: Jõhvi halduskohus võib olla ebaseaduslik

18. juuni 2004, 08:28

Euroopa Inimõiguste Kohus hakkab lähiajal arutama, kas Jõhvi halduskohus on seaduslik või mitte, sest Võsu pensionäri Leo Luusi hagile on antud menetlusluba.

Kohtu ebaseaduslikuks kuulutamine võib muuta ebaseaduslikuks ka kõik selle poolt tehtud otsused, kirjutab Virumaa Teataja.

Jõhvi halduskohus on tänase päevani kandmata riigi ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikku registrisse, ehkki kohtute seadus seda nõuab. Ka puuduvad kohtul pangarekvisiidid ja isegi põhikiri.

Virumaa Teatajale on selgitatud, et Jõhvi halduskohtu ebaseaduslikuks kuulutamine võib Eestis kaasa tuua õigusliku kriisi, sest nii võivad muutuda ebaseaduslikuks ka kõik selle kohtu langetatud otsused. Samuti võib Märt Raski riigikohtu esimeheks nimetamise viibimine olla seotud Jõhvi kohtu juhtumiga.

?Täiesti ebaseaduslik kohus,? on Võsul elav Vihula vallavolikogu liige pensionär Leo Luus veendunud. Ühelgi asutusel, FIE-l ega MTÜ-l ei ole õigust tegutseda enne, kui on lõpule viidud tema täielik legaliseerimine, leiab Luus, kes pöördus Strasbourg?is asuva Euroopa Inimõiguste Kohtu poole, et saavutada Jõhvi halduskohtu kohtuotsuse õigustühiseks kuulutamine.

Jõhvi halduskohtu puuduliku vormistamisega sattus Leo Luus kokku pooljuhuslikult, esitades apellatsioonkaebust selle kohtu otsuse peale Endel Isopi kohtuhagis Vihula vallavalitsuse vastu.

?Olen elatanud pensionäri esindaja ühes kohtuasjas ja tahtsin tasuda apellatsioonkaebuse riigilõivu,? selgitas Luus. Paraku ajas ta kohtud segamini ja tahtis 10 krooni suuruse riigilõivu tasuda Tartu ringkonnakohtu asemel Jõhvi halduskohtule.

?Siis selguski, et Jõhvi halduskohtul pole pangas viitenumbrit ja kohus kasutab Ida-Viru maakohtu pangarekvisiite,? rääkis Luus. Asja edasine uurimine näitas, et Jõhvi halduskohut pole kantud ka ühtegi registrisse. ?Kas riik ise ei peagi enda kehtestatud seadusi täitma ja kohtuid registreerima?? imestas Luus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing