28. juuni 2004 kell 10:30

Euroopa börsid: elu käib nafta hinnalanguse ümber

Passiivselt liikuvatel Euroopa börsidel näitavad nafta hinnalanguse tõttu kerget tõusu lennufirmade ja langust naftasektori aktsiad.

Nafta hinnalangusele on aidanud kaasa naftajuhtme kordategemine Iraagi lõunaosas, mille tulemusena on taastunud eksport Pärsia lahe piirkonnas. Lisaks lõppes maailma suuruselt kolmandal naftaeksportijamaal Norras nädal aega kestnud streik.

Pärast viitteist kuud USA poolt juhitud okupatsiooni võttis täna Iraagis võimu üle ajutine valitsus, mis on märk, et kohalikud suudavad ise terrorismi vastu võidelda.

Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) hinnangul lisab turvalisuse probleem Lähis-Idas naftabarreli hinnale 10 dollarit.

Londonis on langenud täna musta kulla barreli hind 1,2%, tasemeni 34,56 dollarit.

Kütust tarbivate lennukompaniide aktsiad on nafta hinnalanguse peale kergelt tõusnud. British Airways on alustanud päeva 1% tõusuga, tasemel 269 penni. Lennufirma Iberia aktsia on kosunud 0,4%, tasemeni 2,27 eurot.

Euroopa suurim naftakompanii BP on kaotanud hinnas 0,3% ning Total SA 0,4% langusega.

Järgmise aasta sügiseseks Sankt Peterburgi tehast ja 1500 inimese töötaja kaasamist planeeriva Elcoteqi aktsia on täna liikunud vaikselt reedese 14,91 eurose sulgemishinna juures.

Hetkel kuum