Ülo Toomsalu • 12. juuli 2004 kell 7:19

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Aastaga pole Eestis piraattarkvara kasutajate arv 54 protsendilt kõrgemale tõusnud, kuid selge on, et teadlik piraattarkvara kasutamine on suurenenud,? ütles rahvusvahelise organisatsiooni Business Software Alliance juriidiline nõustaja Kaido Uduste.

Ettevõtete huvi saata teateid ning reklaami oma klientide mobiiltelefonidele kasvab pidevalt. Rääkima on hakatud kõnepakettidest, mille kõnehind on tavapärasest küll veidi odavam, kuid millel on kohustus ka teatud hulk reklaami vastu võtta.

Arvutitarkvara piraatlusega võitleva BSA Eesti Komitee tegevuse koordinaator Erik Mandre ütles, et nimetatud probleem on teravamaks muutunud just mõne viimase nädala jooksul. Seejuures on meilireklaamides pakutavad hinnad võrreldes tavahindadega vägagi magusad.

Eurostati andmeil kasvas ajavahemikus aprillist 2003 aprillini 2004 Eesti jaekaubandusturg 20,8 protsenti ehk umbes viiendiku võrra rohkem kui Läti ja Leedu, neli-viis korda rohkem kui Soome ja Rootsi ning enam kui 20 korda rohkem kui depressioonis Saksamaa, Itaalia ning Hollandi jaekaubandusturg.

Postimees:

Moskvas algas möödunud nädalal kohtuprotsess Venemaa julgeolekuteenistuse FSB kõrge ohvitseri üle, keda süüdistatakse kaks aastat kestnud luuramises Eesti heaks.

Miiduranna kai pikendamise vastu protestivad viimsilased kuulutasid sadama juurdeehitusele pühendatud avaliku koosoleku mittetoimunuks ja see võib takistada ehituse alustamist.

Põllumajandusministeerium võib suurvihmade jätkumise korral pikendada eurotoetuste saamiseks vajaliku rohumaade esimese niidu tähtaega, mis tagab põllumeestele vajalike abirahade saamise.

SL Õhtuleht:

Veebruaris vallandatud ja kohtu otsusega tööle ennistatud Tartu peapostkontori tegevjuht Jaan Ojaste peab konutama äärelinnas piimasaadusi müüva hulgilao toakeses, sest Eesti Post keelas tal siseneda peapostkontorisse oma endisele töökohale.

Hetkel kuum