Ülo Toomsalu • 14. juuli 2004 kell 7:08

PM: Haabersti tahab Kakumäele rajada rannapargi ja terviserajad

Tallinna Haabersti linnaosa valitsus plaanib Kakumäe poolsaare läänekaldal asuvasse metsa rajada uue 12hektarise rannapargi.

«Kui me täna mõtleme Tallinna randade peale, siis paraku peetakse silmas eelkõige Pirita randa, aga Haaberstis on rannajoont oluliselt rohkem ja potentsiaal rannaalade arendamiseks on kindlasti suurem,» leidis Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo.

Eile avalikustas Haabersti linnaosa valitsus aasta eest algatatud Kakumäe rannapargi projekti, mille arhitekt on Lea Järve, kirjutab Postimees.

Kakumäe metsatukast saab ilus kõrghaljastusega rannapark, kus leiab tegevust igasuguse ilmaga, lubas Haabersti linnaosa arhitekt Tiina Jaska.

Muru- või puitlaastpinnasega terviseradu hakkavad kraavide kohal ületama sillad, tee serva rajatakse poomid, kokkusaamiskohad, ajutised vabaõhulavad, laste mänguväljakud ja korvpalliplatsid. Jaska lubas Kakumäele ka tingimusi tõkkejooksuks, lõuatõstmiseks, istessetõusuks ning muudeks jõu- ja ilunumbriteks.

Eesti Korvpalliliitu juhatav Peep Aaviksoo tegi linnaosavalitsusele ettepaneku rajada Kakumäele Eesti esimene rannakorvpalli plats.

Liivaranda laiendatakse Haabersti linnaosavanema Taavi Rõivase sõnul riigimaa piires, rajatakse võrkpalliplatsid ja kiiged. «Pikemas perspektiivis on plaanis ehitada ka rannahoone,» lubas Rõivas.

Kõige tähtsamaks peab linnaosavanem piirkonna infrastruktuuri arendamist. «Ranna-alale peaks ligi pääsema nii jalgsi, jalgratta, rulluiskude, auto kui ühistranspordiga,» rääkis Rõivas.

Hetkel kuum