Uputas tänaval, kontoris ja korteris

Andris Feldmanis 30. juuli 2004, 00:00

Fotoaparaatide ja videokaameratega relvastatud huvilisi oli see väike loodusõnnetus igal juhul palju kohale toonud. Aktiivsemad inimesed tegelesid alternatiivse veespordiga, kasutades selleks mitmesuguseid vahendeid kummipaatidest pakkematerjalini.

Tuukri tänavas tegutsevate firmade ja kohalike elanike jaoks olukord nii lõbus ei olnud. Tuukri 1a esimesel korrusel asuva ehitusalal tegutseva firma Sormansor OÜ põrandat kattis 30sentimeetrine veekiht. Ettevõtte töötaja Igor Matrosov oli olukorraga leppinud ja jõi hea tuju säilitamiseks üleujutatud kontoris vaikselt konjakit.

Seda, mida ta nüüd edasi teeb, ta öelda ei osanud. ?Eks homme näeb,? sõnas Matrosov.

Probleeme tekitas veeuputus ka korteriomanikele. Tuukri põik 10 puumaja esimese korruse korteris oli vesi tunginud nii kööki kui ka elutuppa. Korteri murelik elanik pahandas autojuhtidega, kes vaatamata keelule sõitsid Tuukri tänaval ja olukorra veel hullemaks tegid. Ta ei olnud rahul ka tänava veeäravoolu süsteemiga.

Uputus jõudis otsapidi ka Narva maanteele. Seal asuv riigikontroll oli sunnitud töö katkestama, kuna vesi oli tunginud keldrikorrusele.

Kindlustatud Eesti ettevõtted veeuputuse vastu üldjuhul ei ole. ?Eritingimusena on see küll võimalik,? ütles If Eesti Varakindlustuse kindlustusdirektor Mihkel Uibopuu. ?See teenus on suhteliselt kallis, kuna võib tekkida laiaulatuslik kahju.? Kui paljud ennast Eestis veeuputuse vastu kindlustanud on, Uibopuu öelda ei osanud.

Vihm segas ka laevaliiklust. Lindaliinide tiiburid katkestasid sõidud neljapäeva ennelõunal.

Samuti jäi ära neljapäeva õhtul toimuma pidanud muusikali ?Chicago? etendus. Tuletõrje ja päästeameti andmeil oligi üleuputuse olukord kõige tõsisem lauluväljaku esisel ja Pirita teel olümpiakomitee juures.

Eile pärastlõunaks oli evakueeritud oma tubadest osa Pirita TOP SPA hotelli külastajatest ja koridoridesse mõne koha peale pandud kausid. Hotelli juhataja Tõnu Steinberg sõnas, et hotelli katuse remont on just käimas, katust on kokku 5000 ruutmeetrit, ja nad väga lootsid, et tuleb kuiv suvi.

Keskpäevase seisuga töötas Tallinna abitelefon 1345 täiskoormusega, Põhja-Eesti Häirekeskus oli sunnitud välja kutsuma täiendavat tööjõudu. Abikõnede arvu on päästeameti pressiesindaja Ott Laido sõnul veel raske ütelda. ?Tavalisel ööpäeval võtab Põhja-Eesti häirekeskus vastu umbes 2000 kõnet,? ütles Laido. ?Tänane kõnede arv võib olla mitu korda suurem.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing