BLRT Grupp jahib suurt laevaehitustööd

Sirje Niitra 11. august 2004, 00:00

?Päris Romantikat me esialgu valmis ei tee, kuid oleme valmis ehitama küllalt suuri ja kalleid aluseid,? ütles BLRT Grupi peadirektor Fjodor Berman.

Ta rääkis, et tema juhitav firma osaleb praegu konkursil, mille õnnestumise korral saab endale 80?100 mln eurot (kuni 1,5 miljardit krooni) maksva suure ja keerulise projekti teostamise. See suurendaks laevaehituse osa grupi tegevuses praeguselt 15 protsendilt kuni 60 protsendini. Eelmisel aastal oli see protsent kõigest üks, samal ajal kui laevaremont moodustas 31 protsenti. ?Laevaehitus on meie prioriteet number üks,? kinnitas Berman.

Praegu täidab BLRT Gruppi kuuluv BLRT Laevaehitus endise Meretehase territooriumil Hollandi firma Damen tellimust viie kombilaeva ehitamiseks, millest esimese kere on juba valmis. Need alused võivad sõita nii jõel kui merel ning vedada nii konteinereid kui puistekaupu. Laevaehituse edasiseks arendamiseks investeerib BLRT Grupp tänavu Meretehasesse 50 mln krooni.

BLRT Grupile kuuluvas Klaipeda laevatehases on kavas ehitada neli suur jahti, millest iga maksumus on 17 mln eurot. Bermani sõnul pole võimatu, et lähiajal moodustab BLRT Grupi laevatehas ühisfirma mõne välismaa laevaehitajaga. Laevaehituse veelgi kiiremat arengut takistab tema sõnul kvalifitseeritud tööjõu puudus.

Viimase suurema tööna valmis eelmisel pühapäeval norrakate tellimusel Vene-Balti sadama kai ääres ujuvlabor kalanduse uurimisasutuste tarbeks. Ujuvlaborit hakkab põhiliselt kasutama Tromso Ülikool Põhja-Norras.

Poolaasta majandustulemuste kohta ütles Berman, et ehkki aasta algas raskelt ja mõndagi jäi ka tegemata, on ta nendega rahul. ?Areng on ehk liigagi kiire olnud,? lausus ta. Kokku annavad BLRT Gruppi kuuluvad ettevõtted Eestis ja Leedus praegu tööd 3400 inimesele.

BLRT Grupp on ainuke Eesti kapitalil põhinev laevaehituse ja -remondiga tegelev ettevõte Eestis. Taani suurkontserni Moller-Maersk Group kuuluvale Odense Steel Shipyardile kuuluv Loksa Laevatehas teeb põhiliselt alltöövõttu. Ettevõte prognoosib oma selle aasta käibeks 260 mln krooni ja kasumiks 15 mln krooni.

poolaasta, mln kr

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing