Põlvamaa edu võti ? töötud tuleb tööle panna

18. august 2004, 15:08

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majanduspoliitika talituse ekspert Peeter Soidla näeb Põlvamaad tulevikus kui uute edukate ettevõtete kasvulava.

Põlvamaa arengu võti on suhteliselt rohkearvulise töötute ja tööturul mitteaktiivsete inimeste kaasamine aktiivsesse tööturgu, avaldas Peeter Soidla Põlvamaa arengukonverentsil lootust.

'Selleks peavad tekkima uued ettevõtted, kasvama olemasolevad ettevõtted ning maakonda peab tulema rohkem ja senisest märgatavalt suuremaid investeeringuid,' märkis Soidla.

Valdavalt alla Eesti keskmise jäävatele Põlvamaad iseloomustavatele statistilistele näitajatele tuginedes märkis Peeter Soidla, et vähemalt Tallinnast vaadates näib Põlvamaa ettevõtluse areng murettekitavana.

Et ettevõtlust arendada ja õhutada kohalikke inimesi rohkem ka ise ettevõtlusega tegelema hakkama, tuleb senisest aktiivsemalt ära kasutada kõiki erinevaid toetuste süsteeme - Euroopa Liidu struktuurifonde, koolitus- ja nõustamistoetust, ettevõtluse stardiabi, ekspordiplaani arendamise toetust, samuti näiteks ettevõtluse tehnilise infrastruktuuri arendamise toetust ning tootearenduse ja turunduse toetust turismiettevõtetele, selgitas Soidla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing