Kuldar Leisi toiduprojekt liigub plaanide kohaselt

Inno Tähismaa 23. august 2004, 00:00

?Läheb plaanipäraselt,? kommenteeris ASi Nordic Foodsi juht Kuldar Leis valmistoidutehase rajamist Põlvasse. Tema sõnul käib praegu ehitus ja seadmed jõuavad kohale septembri lõpus. Turule jõuavad tooted oktoobri lõpus-novembri alguses.

Leis ütles, et investeeringu maht on ligi 37 miljonit krooni, sellest kaks kolmandikku moodustab pangalaen ja ülejäänu on omafinantseering. Investeeringust 22 miljonit võtavad seadmed.

Leis ütles, et probleeme pole tööstuse rajamisel olnud. ?Kõige problemaatilisem on aeg,? märkis ta. Turunduse, ehituse ja sisu osas käivad protsessid samaaegselt. Leisi sõnul on veebruaris alanud ja oktoobris lõpule jõudva toidutööstuse rajamise tempo hullumeelne. Näiteks seadmete tarnijad Euroopas ei saa aru, miks on nii kiire. ?Ütleme, et meie turul käivadki protsessid kiiresti,? lisas Leis.

Uue tööstuse toodete kaubamärk on Leisi sõnul kinnitamisel. ?See on päevade küsimus. Teeme seda koostöös agentuuriga Rakett.?

Tehases hakkab tööle ligi 50 inimest. Neist kümmekond on keskastme ja tippspetsialistid, kellega on kokkulepped sõlmitud. Tavatöötajad valitakse välja järgneva paari nädala jooksul. Leisi sõnul on Lõuna-Eestis võimalik tööjõudu leida.

Uus tehas hakkab esialgu tootma 20?25 nimetust valmistoite. Toidud on koostöös president Arnold Rüütli koka Indrek Kivisaluga valmis mõeldud, praegu käib viimistlemine. Tegemist on suppide, praadide ja kastmetega. Magustoite esialgu ei pakuta. Supid tulevad turule klaaspurkides, praed kilesse pakituna kandikutel nagu Talleggi kanad. Praadide puhul pakutakse nii traditsioonilisi Eesti sööke kui ka eri maadest pärit etnilisi roogi. Samas tehakse välismaa road, nagu näiteks Tai wokiroog, eestlase maitse järgi.

Samuti valmistoite tootva firma ASi Salvest nõukogu esimehe Veljo Ipitsa sõnul on nad uue tegija turule tulekuks valmis.

Samas ei ole Ipitsa sõnul konkurentsi tihenemine valmistoitude alal midagi uut. ?Eks konkurente tuleb meil siin kogu aeg turule, näiteks Lätist ja ilmselt varem või hiljem ka leedukad,? rääkis ta. ?Nordic Foods on üks paljudest.?

Hinnasõja tekkimist Ipits seoses Nordic Foodsiga ei uskunud. ?Kvaliteetset toodet saab pakkuda ikkagi ühe hinnaga,? selgitas ta.

Rääkides valmistoidu turust üldiselt ütles Ipits, et tegemist on kasvava turuga, kuid samas on ka konkurents küllaltki tihe. ?Ega ei saa öelda, et siin trügimiseks ei läheks,? sõnas ta. ?Kes paremini majandab, see ka seda turgu võtab.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing