Pedagoogikaülikooli uue hoone ehitamise vastu tunneb huvi üheksa firmat

24. august 2004, 11:05

Tallinna Pedagoogikaülikooli uue õppehoone ehitamiseks välja kuulutatud riigihanke dokumendid on välja võtnud üheksa ehitusfirmat.

Riigihanke projektijuht Rein Orusaar ei soovinud täpsustada, millised firmad täpselt hankes osalemise vastu huvi üles on näidanud, aga kinnitas, et Eesti suurimad ehitusettevõtted on kõik esindatud.

Uus-Sadama 5 kerkiv õppehoone tuleb seitsmekorruseline, üldpinnaga 10121,3 ruutmeetrit. Orusaare hinnangul ootavad nad, et hind jääks 100 miljoni krooni kanti.

Riigihankel osaleva firma aastakäive peab olema vähemalt 150 miljonit krooni. Lisaks peab ettevõte olema viimase kolme aasta jooksul ehitanud vähemalt ühe ühiskondliku hoone maksumusega vähemalt 80 miljonit krooni ning firmas peab põhipalgal olema projektijuht, kellel on sarnase hoone ehitamise juhtimise kogemus.

'Käibe nõue on tuletatud ehitatava hoone hinnast. Ettevõttel peab olema ikka jaksu maja ka valmis ehitada,' ütles Orusaar. Ühiskondliku hoone ehitamise kohustuse kirjutas Pedagoogikaülikool sisse selleks, et osalema ei tuleks vaid keskkonnaehitusega tegelenud ettevõtted.

Pakkumise ehitamise tähtaeg on 13. september, sama päeva pärastlõunal need ka avatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing