Lukskorteri sisustus on eraldi tasu eest

Margit Sild 30. august 2004, 00:00

Kui näiteks Mustamäe või Lasnamäe renoveeritud korterite hinnakõikumine on keskmiselt ca 2000 kr/m², siis kesklinnas võib erinevate korterite hinnavahe ulatuda isegi 20 000 kr/m², sõltuvalt piirkonnast, hoone ajaloolisest ja arhitektuurilisest väärtusest, korteri vaatest jms teguritest.

Ka enamik luksuskortereid, mille renoveerimisel on kasutatud väga kõrgekvaliteedilisi ja hinnalisi materjale, disaineri abi jne, asub peamiselt Tallinna südalinnas, Kadriorus või vanalinnas.

Nende hinna määramisel ei saa aluseks võtta piirkonna korterite keskmist turuväärtust, vaid enamasti kujuneb müügihind sellest oluliselt kõrgemaks. Ka on sellise korteri müümine pikaajalisem protsess kui näiteks nn tüüpkorteri puhul. Kalli ja eripärase korteri omanik peaks edukaks müügiks varuma aega ca kuus kuud, vahel rohkemgi.

Mis siis tingib pikema müügiperioodi? Esimene põhjus on kindlasti kõrge hind, mis Tallinna kalleimate korterite puhul võib küündida üle 5 miljoni krooni. On selge, et ostjaskonda, kes saaks või sooviks endale lubada sellist luksust, ei ole palju.

Sageli tahetakse korter müüa koos mööbli ja kogu sisustusega, sealhulgas ka väikseimate disainielementidega. See on arusaadav, kui tegu on disainkorteritega, mille sisustus väärtustab seda.

Samas tõmbab see kokku potentsiaalsete ostjate ringi, kuna korter on ju disainitud kindlale inimesele/perele, arvestades tema maitset.

Sellega kaasneb ka korteri kõrgem müügihind, tõstes oluliselt korteri ruutmeetrihinda.

Enamik korteriostjaid kasutab eluasemelaenu, ka luksuskorterite puhul. Pank aga soovib kinnisvara hindamist. Ostja, kes on tellinud hindamisakti, peab pettuma, kuuldes kinnisvarahindajalt, et korteri väärtus on madalam müügihinnast. See on põhjendatav sellega, et hinnatakse korterit, kuid mitte mööblit ega muud sisustust.

Luksuskorteri omanikul on soovitatav müüki korraldada kinnisvarabüroo vahendusel, kuna välismaalased, kes on just kallimate südalinna korterite sihtgrupp ning soovivad sagedamini kui kohalikud osta korterit koos sisustusega, pöörduvad korteri otsimiseks eelkõige kinnisvarabüroode poole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing