Nädala esimeses hommikuprogrammis arutame, kuhu liigub 180 miljonit eurot, mis laekus investorite kontodele pärast Enefit Greeni aktsiate ülevõtmispakkumist. Vaatleme, millised investeerimisvõimalused on praegu turul kõige atraktiivsemad.

- Enefit Greeni aktsiate pakkumise järel on investoritel vaba raha, mida investeerida.
- Foto: Dpa/Scanpix
Stuudios on külas
Trigon Capitali asutaja ja omanik Joakim Helenius, kellega hindame Eesti majanduse ja USA aktsiaturgude väljavaateid. Räägime suurima kasvupotentsiaaliga investeerimisideedest, Ukraina arengutest ja ebaõnnestunud Estonia Farmide ülevõtmisest.
Avaroni fondijuhi Rain Leesiga keskendume Baltikumi võlakirjabuumile. Vaatleme kinnisvaraarendajate Invego ja Everausi pakkumiste riske ja võimalusi ning heidame pilgu ka teistele praegu Baltikumi turul toimuvatele emissioonidele. Arutame, millisele investoriprofiilile erinevad pakkumised sobivad ning millised on võimalikud punased lipud. Samuti uurime, kuidas Enefit Greeni pakkumisest vabanev kapital võis mõjutada emissioonide ajastust.
Hommikuprogrammis kõlab ka Eesti Panga analüütiku Kaspar Oja kommentaar Eesti tööturu hetkeseisu, palgakasvu väljavaadete ning paindliku tööaja eeliste ja kitsaskohtade kohta.
TKM Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp annab ülevaate automüügi hetkeseisust, tarbijakäitumise muutustest ning jagab muljeid Pärnu juhtimiskonverentsil kuuldust ja nähtust.
Hommikuprogrammi juhivad Juhan Lang ja Joonas-Hendrik Mägi.
Päev jätkub kuue saatega:
9.50-10.00 “Obskuurne majandus”. Rotid elavad linnades oma parimat elu. Need närilised on linnaeluga ilmselt paremini kohanenud, kui inimesed, kes endale sellised asulad ehitanud on. Kui inimlinnaelanikud on hädas ruumipuudusega, parkimiskohtade nappusega, lärmakate naabritega, siis rottidel on ruumi küll. Ja kõvasti süüa.
Teadlased on leidnud aga, et kliima soojenedes võime linnades rottide ülemvõimu kätte sattuda. Või vähemalt saab neist olema veel rohkem tüli. Mismoodi täpselt, kuula saatest "Obskuurne majandus". Saatejuht on Linda Eensaar.
10.00-11.00 “Sisuturundussaade”. Milline on töötukassa roll tööandjate toetajana ja milliseid teenuseid ning toetusi töötukassa ettevõtetele pakkuda saab? Kogemusi jagavad Kohtla-Järvel tegutsev tootmisettevõte TNC-Components personalijuht Aljona Melter ja Jõgevale rajatav eakatekodu Puiestee Kodu eestvedaja Mait Mäe.
Kuidas töötukassa tööandjatele personaalselt läheneb, millised on enim kasutatavad teenused ja kuidas kujundatakse strateegilist koostööd ettevõtetega, avab töötukassa tööandjate teenuste osakonna arendusjuht Illinor Siebold. Saadet juhib Riina Jussila.
11.00-12.00 “Kuum tool“. Saate külaliseks on majandus- ja tööstusminister
Erkki Keldo, kellega räägime võõrtööjõu reeglite muutmisest ning sellest, milline on Eesti ja Euroopa Liidu positsioon USAga peetavatel kaubanduskõnelustel. Küsime, kuidas on õnnestunud Keldol enda valitsusalas bürokraatiat vähendada. Küsimusi esitab Aivar Hundimägi.
12.00-13.00 “Tööandjate tund”. Bürokraatia vähendamisest, Eesti konkurentsivõime suurendamisest ja teistest ettevõtjatele tähtsatest teemadest räägivad Telia uus juht Kristjan Kukk, Nordea Panga juht Tiina Käsi ja
Omniva värske juht Martti Kuldma. Saadet juhib Rivo Sarapik.
13.00-14.00 “Teeninduse teejuht”. Kevad ja suvi toovad Eesti teenindusse hooajatöötajate laine, mis seab juhid silmitsi tuttava, ent väljakutseid täis ülesandega: kuidas ajutine tiim kiiresti ja kvaliteetselt tööle panna?
Milline on edukas hooajatöötaja teekond alates värbamisest kuni sujuva sisseelamise ja motiveeritud töötamiseni, räägib kogenud teenindusjuht, restoranipidaja ja koolitaja Rain Tunger. Saadet juhib Maarit Eerme.
15.00-16.00 “Lavajutud”. Saates räägib Lahti psühhiaatriakliiniku psühholoog Sergei Agajev sellest, kes on psühhopaat ja mida temaga peale hakata. Agajev selgitab põhjalikult, kuidas psühhopaat ära tunda ja miks üksildus raske probleemini teed sillutab. Ettekanne on salvestatud märtsis toimunud Vaimse tervise konverentsil.
Saadet toimetas Joonas-Hendrik Mägi.
Kuula Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiab
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!