Selle aasta igavaim päev börsil

Alvar Jõgeva 31. august 2004, 00:00

Tallinna börsil oli eile selle aasta kõige vaiksem päev. Kokku sooritati ainult 23 tehingut, mis on selle aasta madalaim näitaja. Käive ulatus kõigest 1,83 miljoni kroonini, väiksem oli see vaid 18. juunil.

Hoolimata börsil valitsevast vaikelust kaubeldakse aktsiatega börsiväliselt. Eelmisel nädalal sooritati börsiväliselt tehinguid 218,4 miljoni krooni eest, mis ületas ka ligi 185 miljoni kroonise börsikäibe.

Kuigi eile sooritati vaid 23 tehingut, kaubeldi kokku üheksa väärtpaberiga. Kõige rohkem sooritati tehinguid Hansapanga aktsiaga. Tegu oli ainsa aktsiaga, mille käive suutis miljoni krooni piiri ületada. Hansapanga aktsia hind langes minimaalselt ehk ühe eurosendi võrra, 108,27 kroonile. Eesti Telekomi ja Norma aktsia tegid samuti läbi minimaalse languse, lõpetades vastavalt 108,74 ja 98,57 kroonil.

Tänane päev kujuneb ilmselt huvitavamaks, kuna on viimane aeg avaldada majandustulemused. Nimetatud toimingu on viimasele päevale jätnud Saku Õlletehas, Kalev ja Tallinna Kaubamaja. Ettevõtted võiksid investorile vastu tulla ja avaldada majandustulemused võimalikult kiiresti, et aktsionärid saaksid värsket informatsiooni.

Tallinna börsil on oodata Balti Investeeringute Grupi (BIG) võlakirjade noteerimist, mis on väiksema riskiga rahapaigutus kui aktsiad.

Võlakirja risk on väiksem kui aktsial, kuna omaniku nõue rahuldatakse viimases järjekorras. Portfelli riski vähendamiseks on soovitatav aktsiate kõrval omada ka võlakirju.

Kahjuks kaubeldakse võlakirjadega börsil harva ja tihti puuduvad ka ostu- ja müüginoteeringud. Väikeinvestorile käib üle jõu ka võlakirja nimiväärtus, mis näiteks Fennigeri puhul on 10 000 eurot. Võlakirjad on jäänud rohkem suurinvestorite mängumaaks.

BIGi võlakirjade nimiväärtus on 10 000 krooni ja kokku on kavas noteerida 3000 võlapaberit. Olen ise korduvalt soetanud BIGi võlakirju, hoolimata paljude investorite skeptilisest suhtumisest firmasse. Ma ei näe põhjust muretsemiseks, kuna firma majandustulemused on jõudsalt paranenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing