Talleggi uueks juhiks sai Olle Horm

Kristina Traks 03. september 2004, 00:00

Samal ajal uue juhatuse esimehega kinnitati Talleggi vabale juhatuse liikme kohale Teet Soorm, kes jätkab ka oma senist tööd seakasvatusettevõtte Ekseko juhina.

Kuni 15. septembrini Talleggi juhina töötav Kalvar Kase teatas hiljuti oma peatsest tööleasumisest Soome Rautakirja kontserni kioskikaubanduse divisjonis. Kase Talleggis töötamise ajal on ettevõte kindlustanud oma liidripositsiooni Eesti linnuliha- ja munaturul, edastas Tallegg.

Talleggi strateegiliseks eesmärgiks on areneda Baltimaade suurimaks linnuliha pakkujaks. Praegu on Tallegg Eesti suurim linnuliha- ja munatootja. Ettevõttele kuulub hinnanguliselt 35 protsenti Eesti linnulihaturust. HK Balti gruppi kuuluv AS Tallegg on Harjumaa suurim tööandja.

Rakvere Lihakombinaadi juht Olle Horm istub eilsest kahe suurema lihatööstuse juhitoolil. Hormi juhitavate firmade aastakäive ulatub kokku üle pooleteise miljardi krooni ning töötajate arv ettevõtetes kokku on ligi 2000.

Kas Teie asumine Talleggi juhatuse esimehe kohale on samm ettevõtete ühendamise poole? Minu asumine Talleggi etteotsa ei tähenda, et Tallegg ja Rakvere Lihakombinaat ühineksid (mõlemad ettevõtted kuuluvad Soome HK Ruokatalo kontserni ? toim.). Küll aga otsime me suuremaid võimalusi nende kahe ettevõtte koostööks.

Milline see koostöö võiks olla? Kattuvaid tegevusalasid on tegelikult mitu, üheks selliseks oleks kindlasti näiteks vilja sisseost. Nii Tallegg kui ka Rakvere tütarfirma Ekseko on ju suured viljatarbijad.

Kuidas Te oma aega kahe ettevõtte vahel jagama hakkate? Ega üksinda ei jõuagi seda tööd teha, sellepärast ongi mul abiks Ekseko juhatuse esimees Teet Soorm, kes on nüüd ka Talleggi juhatuse liige.

Kus Teie töökoht reaalselt asuma hakkab? Eks mul tuleb sõita kahe ettevõtte vahel.

Kas pakkumine hakata Talleggi juhiks tuli üllatusena? Jah, tuli küll üllatusena. Mõni aeg tagasi ei osanud veel sugugi arvata, et asjad niimoodi lähevad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing