Hansapanga pensionifondide maht üle miljardi krooni

ÄP 06. september 2004, 00:00

Septembri alguse seisuga on Hansapanga kohustuslike pensionifondide maht kasvanud 954,2 miljoni ning vabatahtlike fondide maht 64,7 miljoni kroonini, ulatudes kokku 1,019 miljardi kroonini.

Kõige enam on klientide vara suutnud suvega kasvatada Hansapanga kohustuslik pensionifond K3. Fondi varade maht ületas neljapäeval 0,5 miljardi krooni piiri. Fondi head tootlusnäitajad on Hansa Investeerimisfondide fondijuhi Robert Kiti sõnul uute klientide lisandumise eelduseks. ?Saada kolme suvekuuga juurde ligi 18 000 klienti oleks muidu mõeldamatu,? märkis ta.

Vabatahtlike fondide tootlusele on hästi mõjunud ka ärevuse taandumine Venemaa aktsiaturgudel. Häid tulemusi on näidanud Ida-Euroopa investeeringud, kasvatades pensioniinvestorite paigutusi suvega 9,2%. Tõusulainel on liikunud ka investeeringud Venemaale, andes ainuüksi augusti keskmiseks tootluseks 5,9%.

Augusti lõpu seisuga oli Hansa Pensionifondide kasuks otsustanud 209 125 eestimaalast. Kõigis kolmes Balti riigis on Hansa Pensionifondidega augusti lõpuks liitunud kokku ligi 620 000 klienti.

Robert Kitt märkis, et pensionifondide juhtimisel on oluline distsipliin ning avalikult kinnitatud investeerimisstrateegiatest kinnipidamine.

?Hansa Investeeringute paigutused on põhjendatud ning hajutatud, ilma suuremaid riske võtmata. Mänguga ei ole investeerimisel mingit pistmist,? lisas Kitt.

Fondidest on Eestis endiselt eelistatuimad kuni 50protsendilise aktsiaosalusega fondid. Seejuures on Hansa Pensionfond K3 Eesti turul kõige populaarsem valik ? selle on valinud enam kui 125 000 klienti.

Hansapank haldab Baltimaades varasid kokku 426 miljoni euro väärtuses, mis teeb pangast piirkonna suurima varahalduri. II samba varad moodustavad kogusummast umbes 80 miljonit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing