Allan Martinson ja Trigon teevad oma riskikapitalifondi

Kristiina Randmaa 08. september 2004, 00:00

Loodava riskikapitalifondi valitsemisettevõtte nimi on Martinson Trigon Venture Partners, mille aktsiad jagunevad võrdselt firmat juhtima hakkavate MicroLinki endise juhi Allan Martinsoni ja Trigon Capitali kaasasutaja ja juhi Joakim Heleniuse vahel.

Loodav riskikapitalifond hakkab tegelema kõrgtehnoloogia, meedia ja telekommunikatsioonisektori investeeringutega Kesk- ning Ida-Euroopas, sh Balti riikides ja SRÜ maades.

Ettevõtte eesmärgiks on käivitada esimene riskikapitalifond tuleva aasta alguseks. Fondi mahuks planeeritakse 300?400 miljonit krooni, investorite otsimiseks kulutatakse sügiskuud.

?Kindlasti on risk olemas,? vastas Martinson küsimusele, kas fondi loomine võib ebaõnnestuda. ?Aga ma oleks ikka väga loll, kui ma arvestaks võimalusega, et see ei tule välja.?

Loodav fond panustab sellele, et Balti riikides teisi kõrgtehnoloogiale spetsialiseeritud fonde ei ole. Firma juhtide hinnangul julgustasid fondi looma Baltimaades, Venemaal ja SRÜ riikides asuvad sajad põnevaid tehnoloogiafirmad. Martinsoni sõnul on kõrgtehnoloogia tõusev sektor, samuti on see haru, mida ta ise hästi valdab.

Kindlasti plaanib mees ka ise fondi osakuid osta. Praegu kuulub Martinsonile umbes 3% MicroLinki aktsiatest.

LHV kaudu riskikapitaliettevõtte New Economy Ventures osaniku Rain Lõhmuse sõnul on mõistlik, et uus ettevõte vaatab Eestist välja. ?Eestis pole nii palju kõrgtehnoloogilisi ettevõtteid,? ütles ta.

LHV riskikapitalifond ei julgeks tema sõnul kõrgtehnoloogiasse siiski investeerida, sest see nõuab spetsiifilisi teadmisi. ?Kuid Allan on õppimis- ja kohanemisvõimeline, tal on olemas eeldused.?

LHV 50 miljoni kroonise mahuga riskikapitalifondi tegutsemist hindas Lõhmus ebaõnnestunuks, öeldes, et nende ootused oli kõrgemad. Kuigi müüdud ettevõtete tootlus oli tema sõnul hea, on kaheksast investeeringuid saanud ettevõttest pooled on tänaseni müümata ja üks pankrotti käinud. Hetkel puudub LHV-l uue fondi avamise plaan.

Majandus- ja rahandusministeeriumi erimeelsustesse takerdunud riikliku riskikapitalifondi loomise idee pole tänaseks tulemusi andnud, lähema kuu jooksul asub asja arutama valitsuskabinet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing