Närimistubaka tootja languses

Raivo Sormunen 08. september 2004, 00:00

Põhjala börsidel oli eile murelapseks maailma suurim närimistubaka tootja Swedish Match, mis oli kella viieks õhtul langenud ligi 5 protsenti ning jõudnud Stockholmi börsil 74 Rootsi kroonini.

Eile oodati Euroopa Kohtu kohtunõuniku arvamust närimistubaka edasise saatuse kohta Euroopa Liidus. Kohtuniku abi väitel jääb kaheteistkümneaastane närimistubaka keeld Euroopa Liidus püsima, kirjutas Bloomberg.

Rootsi tubakatootja 13 miljardi Rootsi krooni suurusest aastasest kogumüügist annab huultubaka müük aga umbes veerandi. Tubaka peamised turud on praegu Rootsi, Norra ja ülejäänud Skandinaavia turud, kus närimistubakat võib ELi antud erandi tõttu müüa. Sealne tarbijaskond on aga ahtake. 25 riiki hõlmava ELi turule pääsemine annaks Swedish Matchile väga suure teenimisvõimaluse lisaks. Seetõttu on võetud ette kohtutee.

Euroopa börsidel läks eile hästi kindlustussektoril. Poolaastakasumis suurt hüpet näidanud Swiss Life lisas pärastlõunaks oma hinnale 1,5%. Maailma suuruselt teine edasikindlustaja Swiss Re kosus aga 2,5% võrra, kuna JPMorgan ja UBS tõstsid ettevõtte reitingut. Loodetakse, et kindlustusseltsi võlakirjaportfelli pealt on loota tulu kasvu. Sama palju oli pärastlõunaks tõusnud ka Munich Re aktsia, kuna UBS kergitas aktsia hinnasihti. Lisaks investeerimispankade positiivsetele sõnadele toetas kindlustussektorit ka orkaan Frances, mille kahjutöö jääb esialgsest hirmudest madalamaks, mistõttu kindlustusseltsidel pole oodata suurt kahjunõuete tulva.

Pärast pikka nädalavahetust, mis pani ühtlasi punkti ka suvehooajale, alustati eile USA turul mõõduka tõusuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing