Börsikommentaar: Merko Ehitus hingab juba Nokia kuklasse

13. september 2004, 09:50

Merko Ehituse aktsia raamatupidamisväärtus hingab juba Nokia kuklasse.

Merko Ehituse aktsia kaupleb Bloombergi andmetel 3,6-kordse raamatupidamisväärtuse juures, põhjanaabrite lemmiku Nokia oma 3,7-kordse raamatupidamisväärtuse juures.

Kahe Tallinna börsil oleva ettevõtte aktsiad kauplevad aga allpool raamatupidamisväärtust.

Kõige madalamal kaupleb Viisnurga aktsia ? 0,6-kordse raamatupidamisväärtuse juures. Tallinna Farmaatsiatehase aktsia kaupleb 0,97-kordse raamatupidamisväärtuse juures. Mõlemal firmal on omad hädad. Viisnurga puhul on käimas üksuste müügiprotsess, mille tulem on veel ebaselge. Tallinna Farmaatsiatehase aktsiat püüab Grindeks üle võtta allpool ettevõtte raamatupidamisväärtust.

Investorite seas samuti mitte eriti kõrgelt hinnatud on Baltika aktsia, mis kaupleb 1,2-kordse raamatupidamisväärtuse juures ning 1,3-kordse raamatupidamisväärtuse juures kauplev Kalevi aktsia.

Norma ja Harju Elektri aktsia hinnad kauplevad 1,5-kordse raamatupidamisväärtuse juures. Vaid natuke kallim on Tallinna Kaubamaja ja Rakvere Lihakombinaadi aktsiad (1,6).

Kahekordse raamatupidamisväärtuse juures kaupleb Klementi aktsia. Saku Õlletehase aktsia kaupleb 2,3-kordse raamatupidamisväärtuse juures.

Välisinvestorite lemmiku Hansapanga aktsia kaupleb kolmekordse raamatupidamisväärtuse juures.

Kõige kõrgemalt on hinnatud Eesti Telekomi aktsia, mis kaupleb suisa 4,4-kordse raamatupidamisväärtuse juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing