Uue majandusministriga kõik rahul

Krista Taim 14. september 2004, 00:00

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul ei tulnud Reformierakonna aseesimehe, Tartu linnapea Andrus Ansipi eilne ametissenimetamine üllatusena ja tegemist on kõigi poolt oodatud kandidaadiga, kellel konkurente kõrval polnud.

?Ansip on kogenud omavalitsustegelane ja kindlasti loodavad omavalitsused selle peale, et tema saamisega ministriks nende seis paraneb ning lõpeb omavalitsuste ahistamine, mis kahjuks on seni omane olnud Partsi valitusele,? rääkis Savisaar. Tema sõnul peab Ansip lähimatel kuudel, järgmise aasta eelarve tegemise juures, näitama, kuivõrd järgib ta põhimõtteid, mida esindas omavalitsusjuhina. ?Loodan siiralt, et tema seisukohtade muutumine ei sõltu tema ametist,? lisas Savisaar.

Ta avaldas lootust, et ka praamiliikluse korraldamise läbirääkimistel pööratakse uus lehekülg.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani sõnul on Andrus Ansipi tulek valitsuse liikmeks tervitatav. ?Ansip on Tartu linnapeana tõestanud, et on võimekas poliitika ja hea süsteemide ülesehitaja ning juhtija. Rahvaliidu jaoks on iseenesestmõistetav, et iga erakond saadab valitsusse oma kõige tugevamad jõud. Reformierakonna esimese aseesimehe Andrus Ansipi ministriks esitamine näitab, et ka koalitsioonipartner jagab sellist mõtteviisi.?

Vjat?eslav Leedo ei soovi kommenteerida Andrus Ansipi ministriks nimetamist. ?Meie jaoks pole kunagi olnud ministri persoon küsimus,? sõnas Leedo. Mis puudutab läbirääkimisi praamiliikluse osas, siis Leedo sõnul on need kulgenud alati ühtemoodi. ?Meil on läbirääkimised alati käinud ühtemoodi ega meil ei olene, kas on Meelis Atonen või Andrus Ansip, oleme läbirääkinud kõigiga ühtemoodi.?

Ministriks esitatud Andrus Ansip tõdeb, et tegemist on mitte eriti populaarse ametiga, kuid võtab sellest hoolimata väljakutse vastu.

Kas oli raske nõustuda pakutud ministrikohaga? Ega see kerge polnud. On osa ministeeriume, kuhu erakond oma juhte heal meelel ei paiguta. Majandusministeerium on suhteliselt probleemiderohke ja suudab probleemiderohkuselt võistelda ainult sotsiaalministeeriumiga. Nendest ministeeriumitest erakonnad tavaliselt hoiduvad.

Millal sündis otsus, panna linnapea amet maha ja võtta vastu ministrikoht? Täna (eile ? toim.), koos erakonnakaaslastega juhatuse koosolekul. Päev varem kindlat otsust polnud. On ju teada, et tegemist pole ohtralt populaarsust tõotava ametiga.

Mis on esimesed asjad, millega alustate? Praamiliikluse korraldamine. Kõik varasemad süüdistused, halvasti ütlemised jäävad minevikku. Läbirääkimised saavad nüüd konstruktiivsemalt jätkuda ja emotsioone on nüüd kindlasti vähem, kui neid oli nädal tagasi.

Milliseks peaks kujunema praamiliiklus? Mul oleks mõistlik kõigepealt süveneda detailidesse ja tutvuda seniste positsioonidega, mida mõlemad pooled on esitanud ja alles seejärel hakata kommenteerima.

Mis on teine kiiret lahendust nõudev probleem? Elektrienergia hinnatõusu probleem pole poolteist aasta kuhugi nihkunud. Samas teame, et tarnekindlusega on energial halvad lood ja elektrikatkestused on väga tavalised.

Kas Te kolite Tallinna? Minu kodu jääb Tartusse, seal on minu sõbrad, tuttavad. Abikaasa töötab Tartus. Kaks vanemat last küll juba töötavad Tallinnas, kuid kolmas läks alles esimesse klassi ja jääb Tartusse. Tallinnas kavatsen soetada ühe poissmehekorteri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing