Maailma suurim fondivalitseja ostis 7 miljardi krooni eest Google aktsiaid

14. september 2004, 10:20

Maailma suurimaks fondivalitsejaks peetav Fidelity Investments ostis 549 miljoni dollari (7 miljardi krooni) eest otsingumootor Google aktsiaid.

Fidelity teatas USA Väärtpaberi Järelevalvele (SEC), et talle kuulub 5,21 miljonit A-Google aktsiat ehk 1,9% kogu tehnoloogiafirmast.

Uudisteagentuur Bloomberg andmeil on hetkel teada, et 1,83 miljonit Google aktsiat omab Fidelity Growth Company Fund. Ülejäänud fondide osas, kus Fidelity internetimootori aktsiad omab, infot ei ole.
Fonde hindava Morningstar analüütik Christopher Traulseni sõnul on 21,7 miljardi dollarise mahuga Fidelity Growth Company fondis Google aktsiate osakaal küllalt väike ehk 0,9%.
Samas on antud fond tehnoloogisektori suhtes märksa positiivsemalt meelestatud kui teised suurtesse ettevõtetesse investeerivad fondid. 2004. esimese poolaasta lõpuks oli fond IT-sektorisse investeerinud 33% varadest.

Caris Co. analüütik David Carrity sõnul veenab Fidelity oma ostuga investoreid Google aktsiat ostma. Lisaks võib see Carrity arvates mõjuda positiivselt ka teistele sama sektori aktsiatele nagu Yahoo! ja Ask Jeeves.
Soleil Securities analüütik Laura Martini hinnangul võib fond toetada Google aktsiat järgnevad viis kuud kui ta jätkab turule tulevate aktsiate ostu.

Google töötajatel ja investoritel, kes olid ettevõtte aktsionärid juba enne aktsiate avaliku emissiooni, on kuni 180 päevane aktsiate müügi piirang.
Esimene niinimetatud piiranguperiood lõppes 2. septembril, mil võidi turul maha müüa 4,67 miljonit aktsiat. 16. novembril võib turule tuua aga veel 39,1 miljonit aktsiat.
See peaks enam kui kahekordistama turul vabalt liiklevate Google aktsiate arvu ning osade analüütikute nagu firmas American Technology Research töötava Mark Mahaney arvates võib see põhjustada aktsiahinna languse.

Google tuli börsile möödunud kuul, korraldades 1,92 miljardi dollari mahulise aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO). Aktsiate hinnaks kujunes emissiooni käigus 85 dollarit.
Eile sulgus Google aktsia Nasdaqi börsil 107,50 dollaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing