Maksumaksjate liit korraldab järgmisel nädalal ülemaalise teabetuuri

16. september 2004, 13:27

Esmaspäeval alustab Maksumaksjate liit üle-eestilist teabetuuri, kus jagab maksumaksjatele tasuta värskemaid uudiseid euromaksust, teatas liit.

20. septembrist 24. septembrini kestval tuuril vastavad maksumaksjate küsimustele liidu tippjuhid ja maksujuristid, kes tutvustavad seadusemuudatusi ja Maksumaksjate liidu seisukohti euromaksu teemadel.

Koolitusring algab Rakvere ja Jõhvi keskraamatukogudest, edasi saavad maksumaksjad nõu Pärnu maavalitsuses ja Paides, hotellis Kuninga tänaval. Kolmapäeval koolitab Maksumaksjate liit Viljandi linnavalitsuse ja Otepää vallavalitsuse ruumides, neljapäeval Põlva keskraamatukogus ning Tartu Lutsu raamatukogus. Tuur lõpeb reedeste koolitustega Haapsalu kultuurikeskuses ja Kuressaare hotellis Meri.

EMLi juhatuse esimees Ants Veetõusme kommenteeris: ?Me soovime kiiresti muutuvas õigusruumis oma 10. tegevusaastat alustades inimestele teadmiste läbi veidigi kindlustunnet pakkuda. Euroopa Liidus olles peame kindlasti meie ettevõtjasõbralikku maksumudelit kaitsma ja teabepäevadel on hea võimalus teada saada Eesti maksumaksjate arvamusi toimuvast.?

Maksumaksjate liit on seisukohal, et Eesti tulumaksusüsteem sobiks Euroopa Liidu maksubaasi ühtlustamise alusmudeliks. Kuna Euroopa Komisjoni plaan kaotada siseturult maksutakistused maksubaasi ühtlustamise teel vajab täiendavat analüüsi, soovitab Maksumaksjate liit taotleda Eesti tulumaksumudelile pilootprojekti staatust ning ühendada riigi ja kolmanda sektori jõud Eesti maksumudeli laialdaseks tutvustamiseks.

Maksumaksjate liidu andmetel pole Euroopa Liidus erinevate liikmesriikide raamatupidamisarvestuse ja maksusüsteemide tõhusust ega mõjusid konkurentsivõimele analüüsitud. Pole ka ühist seisukohta ideaalse piiriülese tulumaksumudeli suhtes. Seetõttu on Maksumaksjate liit Eesti poolse nõusoleku vastu, mis laseks Euroopa Liidul segamatult selgusetute tagajärgedega reegleid välja töötada ning selleks maksumaksja raha kulutada.

MTÜ Eesti Maksumaksjate Liit asutati 1995. aastal maksunõuniku Enn Roose eestvedamisel 46 juriidilise ja 4 eraisiku poolt. Selle tingis vajadus kaitsta maksumaksjaid maksuameti omavoli, riigi vähese õiguskindluse, kõrge maksukoormuse ning maksuraha ebatõhusa kasutamise eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing