Juhi kohustuslik kirjandus

Indrek Pajumaa 27. september 2004, 00:00

Tegemist ei ole mingil juhul järjekordse eneseabi-sektsiooniga või ainuõiget tervendavat meetodit müüva imearstiga. Raamatu autori taust, arsti ja kogenud konsultandi kombinatsioon, võimaldab diagnoosida nii indiviide kui ka organisatsioone ning muudab haaravaks ja originaalseks.

?Burnout ? läbipõlemine? on üllatavalt mitmetahuline raamat, andes paarilsajal leheküljel teemast nii teoreetilise kui ka praktilise käsitluse, sisaldades rahvusvahelist ja rahvuslikku perspektiivi, diagnoose ja soovitusi n-ö raviks ning toimetulekuks.

Teos on akadeemilise taustaga, haarates kaugelt üle saja allika, samas praktilise suunitlusega, otsides lahendusi ja andes nõu individuaalsete abinõude kohta läbipõlemise vastu. See ei ole meelelahutus, see nõuab mõttega kaasasolekut vähemalt lehekülje piires. Esitatud on suur hulk infot, mille seoste mõistmiseks on paiguti vaja taustateadmisi. Kohati on tunne, et tõlkijal või toimetajal oleks võinud olla rohkem aega teemasse süüvimisel. Olemata uuringutega kokkupuutuv spetsialist, võivad mõned väited situatsioonide kirjeldustes tunduda loosunglikult üldistavana ja lauseehitus veidi kunstlik.

Stiililistest üksikasjadest ja paljudest viidetest hoolimata on ?Burnout? oluliselt praktilisem raamat kui paljud nn juhtimisõpikud või laialt müüdavad edukuse retseptid, näiteks ?Väga efektiivse inimese 7 harjumust?.

Arvan, et tegemist on kohustusliku lektüüriga professionaalsetele juhtidele, personalitöötajatele ja kõigile töötervishoiuspetsialistidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing