Kasulikud lingid

ÄP 28. september 2004, 00:00

www.netikuller.ee

Netikuller pakub võimalust arvutada välja, kui palju läheb kauba Ameerikast tellimine ja toomine maksma. Sisestada tuleb kauba hind, veoteenuse hind ja kauba kaal. Soovi korral saab kauba ka kindlustada ja lasta koju tuua. Nende andmete põhjal arvutatakse kogu teenuse hind. Netikulleri kaudu ei pea oma saadetist Eestisse tellima, küll saab selle abil arvutada, kui suur on saadetise tollimaks.

www.logistika.ee

Balti Logistika avas uue kodulehe, kus on peale disainiuuenduse saanud värskendust ka sisu. Nii on näiteks endise kodulehega võrreldes uuenenud foorum, kus hetkel veel vähe aktiivseid teemasid.

Lisaks leiab lehelt infot erinevate veoviiside kohta, selgitatakse, kuidas esitada tellimust, valida logistikapartnerit jne. Ülevaade on ka näiteks transpordil kasutatavatest tingmärkidest, mõningatest logistikaartiklitest ja tudengite uurimistöödest ning esseekonkursist.

Info on eesti keeles ja kõigile ligipääs tasuta.

www.logi.ee

Eesti Logistikaühingu (ELÜ) kodulehelt leiab materjali tarneahela juhtimise kontseptsiooni SCOR kohta.

SCOR võimaldab vaadelda tarneahela protsesse ?helikopterilt?, standardiseerib tegevused ja aitab kõigil osapooltel protsesse üheselt mõista. Olles kaardistanud tänased protsessid, avab SCOR uue pilgu probleemidele ning piirangutele, tuvastab kulude kokkuhoiu ning efektiivsuse kasvatamise võimalused.

Teemast räägitakse pikemalt ka 18. novembril toimuval logistika aastakonverentsil.

Materjalid leiab uurimistööde lingi alt, tööd on soome ja inglise keeles ning nendega tutvumiseks peab olema ELÜ liige.

SCOR-mudelist saab lugeda ka homme ilmuvast Logistika kvartalikirjast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing