Ülo Toomsalu • 28. september 2004 kell 6:05

PM: Eesti Raudteed tabavad esimesed tagasilöögid

Eesti Raudtee on suutnud seni hakkama saada ka ilma ligi 200 vedurimeheta, kuid streigi tänane laienemine jätab tõenäoliselt osa ronge seisma.

«Tõenäoliselt võib homme olla kaubavedude osas tagasilööke,» tunnistas Eesti Raudtee pressiesindaja Priit Koff eile. «Seni oleme saanud ka väiksema arvu brigaadidega hakkama.»

Tööd jätkavate vedurimeeste täielikumaks hõivamiseks on Eesti Raudtee vähendanud kaubarongide peatusi, suurendanud vagunite arvu rongides ning palganud manööverdustöödele kaubajaamadesse teiste firmade vedurijuhte, kirjutab Postimees.

Lisaks on Venemaalt tulevate rongide vedurimehed sõitnud senise Orava jaama asemel Tartuni, mis vähendab samuti vajadust kohalike töömeeste järele. Kui streik venib pikemaajaliseks, ei välistata ka vedurimeeste palkamist Lätist või uute meeste otsimist kohalikult tööjõuturult.

«Võimalik, et me kuulutame peagi välja konkursi vedurimeeste leidmiseks ning pakume ka koolitust, mis kestab kolm?neli kuud,» märkis Koff.

Vedurimeeste streigi juhi Heino Rüütli sõnul on arusaamatu, kuidas Eesti Raudtee ilma paarisaja vedurimeheta hakkama saab, kui niigi pidid mehed tegema suures mahus ületunnitööd.

«Meie andmetel jääb homme (täna ? toim.) kaubaliiklus raudteel suures osas seisma,» rääkis Rüütel. «Kui võtame kõik vedurimehed ära ja rongid ikka liiguvad, siis on see midagi fantastika vallast.»

Hetkel kuum