Madisson püstitas aeglusrekordi

Christel Karits 08. oktoober 2004, 00:00

Aga ei, minu kiire ärilõuna venis mitme tunni pikkuseks. Poole kahe ajal, kui sööma läksime, oli korraga tõesti palju inimesi söömas, ainult paar lauda oli tühi. Poole tunni pärast tuli ettekandja meilt tellimust võtma, viis laualt ära eelmistest sööjatest jäänud kaks kasutatud klaasi ja tühja mineraalveepudeli. Pühkis laua märja lapiga üle. Läks veel veerand tundi, siis toodi meile joogid - juba kolmveerand tundi pärast laudaistumist ja veerand tundi pärast tellimuse esitamist. Päevasalat ja päevasupp (valisime sissejuhatuseks need, et kiiremini saaks!) saabusid pool kolm. Möödunud oli terve tund. See on senise kolme ja poole aastase iganädalaste söögikohtade külastamise rekord. Kusjuures ei saa öelda, et ettekandja oleks aeglane olnud - kui teda parajasti näha oli, siis liikus ta vägagi kiiresti.

Menüüst arusaamiseks läks kõvasti kannatlikkust vaja. Kõigepealt olid kaks korda nädalapakkumiste lehed ja ärilõunamenüü. Järgnesid muud road, nagu ikka salat, eelroad ja muu tavapärases järjestuses. Ja siis tulid teist värvi lehtedel uuesti eelroad, põhiroad ja muu. Kui ettekandjalt selgitust küsisime, mis rohelistel lehtedel teistmoodi on, saime kuulda, et need on teistsugused kui need teised. Aga miks teist värvi lehtedel ja miks eri jaotustes, ei teadnud kelner midagi öelda. Jäägu see siis Madissoni saladuseks.

Road erilisi üllatusi ei pakkunud, küll aga serveerimine. Grillitud lõhe toodi imeväikesel pannil, toit kõrges kuhjas. Enne kui ma õieti sööma jõudsin hakata, veeres kõigepealt sidrun pannilt lauale, siis tillioksad sinnasamma. Leivataldrikut ei olnud, salvrätte ei olnud, isegi mitte paberist. Nii paljude ebamugavuste juures muutuvad tähtsusetuks maitsvad ja ilusad päevasalati lihalõigud ja oskuslikult valmistatud grillkartuli krevetitäidis. Meelde jääb hoopis see, et kui koos magustoidu tellimisega ka arvet palusime, siis arvega saime kiirelt ühele poole, aga mida ei tulnud, oli magustoit. Raha makstud, istusime oma kümme minutit, enne kui see toodi.

Muuseas, neljapäeval, kui Madissonis söömas käisime, oli söögikoha koduleheküljel veel eelmise nädala menüü, iga päev vahetuvat ärilõunamenüüd oli uuendatud kümme päeva tagasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing