Gunnar Lambingu tegevusest tekkis KredExile 1,4 miljoni kroonine kasum

20. oktoober 2004, 17:41

Ringkonnakohtu ekspertiisi kohaselt tekkis eksjuhi Gunnar Lambingu tegevusest KredExile 1,4 miljoni kroonise kahju asemel raamatupidamisse hoopis kasum.

?Ekspertiisiaktist on selgelt näha, et tekitatud on 1,4 miljoni kroonine kasum,? vahendas Lambing ekspertiisi tulemust ja lisas, ?uus juhtkond kandis laenu maha ajal, mil laenuvõtja täitis oma kohustusi.?

Lambing ütles peale tänast ringkonnakohtu istungit, et loodab enda jaoks positiivset kohtuotsust. Ametlikult on Lambing praegu töötu. 'Tegelen peamiselt oma kaitse organiseerimisega,' ütles ta. 'Keegi ei taha mind tööle, kuni mul on plekk küljes.'

Tallinna linnakohus mõistis aasta algul endise Ekspordi ja krediidi garanteerimise sihtasutuse (EKGS) endise juhi Gunnar Lambingu süüdi ametiseisundi kuritarvitamises. KredExi 1,4 miljoni kroonise tsiviilhagi katteks on arestitud Lambingu maja ning auto.

Aastatetaguse halva laenu andis õmblusettevõtte Sulev pankrotipessa Inko Balti pank. Laen tuli KredExi eelkäijale EKGSile üle tasaarveldusena, misjärel volitas sihtasutus oma juhti laenu tagasi võitma. Raha päästmiseks vormistas Lambing kasutuks osutunud laenutagatised ümber kommertspandiks. Tehingu väärtus raamatupidamises oli 1,4 miljonit krooni. Mingit täiendavat laenuraha EKGS võlgnikule ei andnud.

Peale Lambingu lahkumist EKGSi juhi kohalt jätkas laenu teenidnav firma intresside tasumist, kuid enne laenu põhiosa tagasimaksmist teatas oma maksejõuetusest. EKGSi tookordne juht Ants Juhvelt jättis ettevõtte eksporttoodangu arestimata ja loovutas võlanõude äsjaasutatud firmale OÜ Dacosta Trade.

Silva Sosaarele kuulunud Dacosta Trade laenuga ei tegelenud. Ka ei uuritud seda, kuidas Haapsalu õmblustööstuse endised ja praegused võtmeisikud petuskeemiga seotud on. Mullu võttis KredEx likvideeritavalt Dacosta Trade"ilt selle halva laenu aga endale tagasi.

Tallinna Ringkonnakohus langetab Lambingu suhtes otsuse reedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing