PM: Tallinn koondab rohkem kui miljoni krooni eest

21. oktoober 2004, 08:01

Tallinna uus linnavõim maksab lahkunud linnajuhtidele ning ligi 15 koondatavale ametnikule lahkumishüvitisteks üle miljoni krooni.

Ainuüksi kaheksa ametniku koondamine, mis linnavalitsuse poolt eile heaks kiideti, läheb koos hüvitiste ja sotsiaalmaksuga Tallinnale maksma ligi 770 000 krooni. Koondatute seas on rida Keskerakonna nõunikke ja kaks avalike suhete teenistuses olnud rahvaküsitluse büroo töötajat, kirjutab Postimees.

Nendest linnakantselei majandusnõunikuna leiba teeninud Heido Vitsuril on tänu pikaajalisele riigitööle õigus hüvitisele 12 kuupalga ulatuses, nii saab ta linnalt koondamisrahana ligi 230 000 krooni.

Eelmisel nädalal kiitis linnavolikogu heaks lahkumishüvitised endisele linnapeale Edgar Savisaarele ja kolmele Keskerakonna endisele abilinnapeale, mis neelasid 389 000 krooni.

Lisaks kavatseb linnavõim koondada ligi pooled inimesed kaheksaliikmelisest meediaosakonnast, mis praegu paneb kokku ajalehte Pealinn ning toodab Raepressi uudiseid.

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi nõunik Jaano-Martin Ots lausus, et Raepress kui kaubamärk võetakse kasutuselt ära. «Linnal ei ole mõtet ülal pidada BNSiga konkureerivat uudisteagentuuri,» sõnas ta.

Otsa sõnul uudiste edastamine siiski jätkub, kuid mitte Raepressi nime all. Lahtine on seni, kas ajaleht Pealinn ilmub aasta lõpuni või loobutakse sellest juba varem ning mis saab erinevatest linna tellitavatest tele- ja raadiosaadetest. Ajalehele Pealinn ja erinevatele saadetele kulub linnaeelarvest aastas üle viie miljoni krooni.

Tõenäoliselt koondatakse keskerakondlaste juhitavast neljast linnaosavalitsusest ka osa poliitilisi ametnikke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing