PM: Eesti valmistub e-raha kasutuselevõtuks

22. oktoober 2004, 07:38

Lähiajal Riigikogus vastu võetav e-raha asutuste seadus avab ka eestlastele peagi võimaluse kasutada peenraha asemel plastikkaarti.

Kolmapäeval lõpetas Riigikogu e-raha asutuste seaduse eelnõu teise lugemise. Kui seadus vastu võetakse, on Eesti valmis praegu Euroopa Liidu riikides järjest enam kasutust leidva elektroonilise raha tulekuks, kirjutab Postimees.

E-raha kasutatakse peamiselt igapäevaste väiksemate maksete tasumiseks, nagu näiteks bussipiletite, parkimistasu, ajalehtede, sigarettide ja muu sellise soetamisel. Nii deebet- kui ka krediitkaartidest, samuti internetipangast erineb e-raha selle poolest, et ei ole seotud pangakontoga või krediidilimiidiga. Selle kasutamiseks ei pea müüjal olema online-ühendusega terminali.

Väliselt sarnaneb e-raha telefoni- või pangakaardiga. E-raha plastikkaardil saab endale soetada kas selle eest sularahas makstes või laadides e-raha kaarti pangaautomaadis, tehes selleks rahaülekande oma pangakontolt.

Ühispanga e-tehnoloogia ja operatsioonide divisjoni direktori asetäitja Meelis Nurga sõnul pärsib e-raha arendamist sidetehnika võidukäik. «E-raha on mõeldud sinna, kuhu internet või telefoniliin ei jõua, neid kohti on aga viimaste aastatega väga vähe järele jäänud ning seega väheneb ka vajadus nn offline-kaartide järele,» ütles Nurk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing