Virumaa Teataja: Kolm elevanti ehitavad Kadrinas kortermaja

22. oktoober 2004, 08:03

Aastate järel kogub Lääne-Virumaal taas hoogu maapiirkonnas kortermaja ehitamise projekt.

Projekti arendajaks on pealinna firma SRV Kinnisvara AS, kelle üks viimaseid suuremaid ettevõtmisi oli Tallinnas Viru Keskuse ehitamine, kirjutab Virumaa Teataja.

Juba mitu nädalat müüb kinnisvarabüroo Uus Maa kortereid Kadrinas Lasteaia 1 asuvas majakarbis, mille ehitamise Flora üheksakümnendate alguses pooleli jättis. Firma Rakvere büroo konsultant Raimo Koppel ütles, et kui koguneb kuus lepingut, mille eest broneerimistasu makstud, algab maja esimese püstiku valmisehitamine. Tõsiseid huvilisi on tema sõnul praeguseks neli, esimene püstik võiks eeldatavalt valmis saada järgmise aasta septembriks.

Kadrina valla ehitusnõunik Jaak Streimann lausus, et Lasteaia 1 kortermajale on ehitusluba vana projekti järgi juba antud, kuid vald ootab veel ka täpsemat projekti, sest vaevalt saab maja ehitada valmis sellisena, nagu see on vanas projektis.

Elamusse on kavandatud nii 2-, 3- kui 4-toalised korterid, mille saab osta kas päris valmis tehtuna või siseviimistluseta. Ruutmeetri hind on siseviimistlusega korteris umbes 8400 krooni m² ja siseviimistluseta korteris umbes 5900 krooni.

SRV Kinnisvara tegevjuht Alvar Ild sõnas, et seni Tallinna-kesksele SRV Kinnisvarale on Kadrina maja pilootprojekt, et näha, milline on turu valmisolek suurtest linnadest väljaspool, maapiirkondades.

Ehitus Kadrinas on osa SRV Kinnisvara plaanist hõivata kaubanduspindade ja büroode turu täitumise järel odavamate kortermajade turg. Maja seljas kandva kolme elevandi logoga koostööprojekti partneriteks on kinnisvarafirma Uus Maa ja Nordea Pank. SRV Kinnisvara on arendus- ja ehitustegevuse korraldaja, Uus Maa tegeleb müügi- ja vahendustegevusega ning Nordea Pank finatseerib nii arendusprojekte kui ka kodulaene.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing