Müüki jõuavad järgmise põlvkonna arvutihiired

Alar Pardla 28. oktoober 2004, 00:00

Eestis seda hiirt veel portaali hinnavaatlus.ee andmetel müügil ei ole.

Amazon.com internetipoe andmetel on tootjapoolne hiire soovituslik müügihind 80 dollarit ning Amazonist ostes on hind 70 dollarit (umbes 850 kr).

Sarnaselt optiliste hiirtega ei ole ka selle hiire sees liikuvat kuulikest ? hiire liigutamise tuvastamiseks kasutatakse laserikiirt, mille tagasipeegeldumist mõõdetakse sensoritega. Optilised hiired kasutavad punast LED-valgust (Light Emitting Diode), uus laserhiir aga laserikiirt. Erinevalt optiliste hiirtega ei ole pimedas toas näha laserhiire all optilistele hiirtele omapärast kumavat punast valgust.

Laserhiires kasutatav laserikiir on 20 korda peenem ning täpsem optilistes hiirtes kasutatavast LED-valguskiirest. Seega on uus tehnoloogia teoreetiliselt 20 korda täpsem. Mitu korda uue põlvkonna hiir on optilistest hiirtest täpsem, on tavakasutajal raske hinnata. Hiire proovieksemplari kohta võib aga julgelt öelda, et selle liikumine on tõepoolest sujuvam, võrreldes minu igapäevatöös kasutatava optilise hiirega.

Tänu suurenenud täpsusele töötab uus hiir ka mõnel sellisel tasapinnal, millel optiline hiir võib hätta jääda ? nagu näiteks keraamiline plaat, matt klaas ja fotopaber.

Eesti oludes on raske prognoosida, kui suure populaarsuse uued laserhiired saavutavad ning kui kiiresti.

Nagu uue tehnoloogia puhul ikka, on alguses toote hind suhteliselt kõrge ning sihtgrupiks väike arv professionaale. Samas olid ka optilised hiired turule tulles eelmise põlvkonna hiirtest tunduvalt kallimad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing