Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2004 kell 6:38

PM: Maanteeamet ei nõustu WiFi leviala märkidega

Traadita interneti propageerijad pole nõus maanteeameti arvamusega, et WiFi leviala tähistavad märgid tuleb maanteede äärest maha võtta.

E-riigi Akadeemia Sihtasutuse juht Ivar Tallo ütles, et Eesti teede heakorra eest vastutav maanteeamet on kuulutanud traadita interneti leviala märkidele sõja ja hakanud neid eemaldama, kirjutab Postimees.

Wi-Fi.ee MTÜ juhataja Veljo Haamer tõi näiteks, et kadunud on WiFi silt Valgamaal Palupera vallas Nõunil, ja tema andmetel on maanteeameti käsul maha võetud teisigi silte.

IT-asjatundja Peeter Marvet nimetas WiFi märke omalaadseteks Eesti märkideks, mis võistlevad internetipunktide ja «Welcome To Estoniaga», mis reklaamivad riigi suutlikkust väliskülaliste ees.

Palupera vallavanem Terje Korss ütles, et pole WiFi märgi kadumisest kuulnud. Tema sõnul sõlmiti märgi paigaldamiseks teevaldajaga lausa leping-luba, mistõttu ei tohiks kaks nende vallas olevat märki seadusega pahuksis olla.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Harri Kuusk ütles, et tal pole andmeid, nagu oleks amet lasknud WiFi märke maha võtta, kuigi need on tõepoolest ebaseaduslikud. «Oleme esialgu kaalunud nende paigaldajatele ettekirjutuste tegemist, aga tahame, et nad märgid maha võtaksid või seadusega kooskõlla viiksid,» lausus ta.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonna juhataja Aare Pain selgitas, et keegi pole kahe aasta jooksul teede äärde kerkinud WiFi märkide ülespanekuks luba küsinud. «Minu arust on see reklaam, aga mitte liikluskorraldusvahend,» lisas ta.

Hetkel kuum