Euro eest maksti 1,30 USA dollarit

Raivo Sormunen 11. november 2004, 00:00

Ühendriikide valuuta odavnes eile pärastlõunal rekordilise 1,3005 dollarini euro eest (12,03 krooni dollar), kuna septembris registreeriti USAs kõigi aegade kolmas kaubavahetuse puudujääk (51,6 miljardit dollarit).

Samas tuleb tõdeda, et analüütikud ootasid keskmiselt 54 mld dollarilist defitsiiti ning seetõttu hakkas dollar õhtu poole taas tugevnema. ?Kaubavahetusdefitsiit on endiselt üle 50 mld dollari ja see on igas mõttes kõrge näitaja,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Tempest Asset Managementi valuuta riskifondi juht Chris Melendez. ?Ühendriikide turgudel tuntakse muret USA võime pärast defitsiiti rahastada?. Investeerimispanga Merrill Lynch valuutaanalüütik Jason Daw? sõnul küll kaubandusbilanss paranes, kuid siiski väga vähe. ?Fundamentaalselt dollari olukord paremaks ei muutunud.?

Mida suurem on kaubavahetuse puudujääk, seda enam tuleb ameeriklastel importkauba ostmiseks dollareid müüa. Ehkki dollar on pidevalt odavnenud ja ameeriklaste konkurentsivõimet välismaal tõstnud, pole suudetud defitsiidinumbreid parandada. Kui seni on defitsiiti kompenseerinud välisinvesteeringute sissevool, siis viimastel kuudel pole investeeringud kuigi rõõmustavad. Augustis olid välisinvestorite paigutused USA varadesse viimase kümne kuu madalamad.

Veidi võiks dollarit tugevdada USA keskpank, mis ilmselt tõstis eile õhtul baasintressi 1,75%lt 2,00%ni ja andis vihjeid ka oma edasise tegutsemise kohta. Kõrgem tootlus dollarivaradelt annab investoritele väikese põhjuse dollarisse investeerida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing