Vallo Toometi vangistus asendati üldkasuliku tööga

ÄP 12. november 2004, 00:00

Tallinna linnakohus kinnitas Vallo Toometi (44), Kristi Taringu (31) ja Piret Maiste (36), nende kaitsjate ja prokurör Laura Vaigu sõlmitud lihtmenetluse kokkuleppe, mis määras Toometile karistuseks üldkasuliku töö ning Taringule ja Maistele vangistuse tingimisi.

Vastavalt sõlmitud kokkuleppele karistas kohus Toometit ühe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistusega, mis asendatakse 840tunnise intellektuaalset laadi üldkasuliku tööga. Kokkuleppe järgi peab Toomet töö ära tegema ühe aasta jooksul alates kohtuotsuse jõustumisest.

Kohus karistas Maistet ühe-aastase ja Taringut ühe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistusega tingimisi. Katseaeg on mõlemal naisel poolteist aastat. Kõik kolm süüdimõistetut allutatakse karistuse kandmise ajaks käitumiskontrollile, sundraha kõigilt on 3720 krooni.

Toomet, Taring ja Maiste tunnistasid end neile esitatud süüdistuses süüdi, mis oli lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimise eelduseks.

Samas kriminaalasjas kohtu alla antud Rait Killandi (37) ei tunnistanud ennast süüdi ega nõustunud kokkuleppega. Killandi kriminaalasja menetlust alustab kohus 12. novembril.

Endisi Eesti Sõltumatu Televisiooni ASi (ESTV) juhatuse töötajaid Toometit ja Killandit ning raamatupidajaid Taringut ja Maistet süüdistatakse maksuseaduse rikkumises, mille tulemusena jäi riigile maksudena laekumata 8,1 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing