Esimesse klassi kuuluvad tootmine ja ladustamine, kus tuleoht peaaegu puudub või on väike. Näitena võib tuua metalli-, betooni-, kivi-, tsemendi- ja piimatööstused ning veepuhastusseadmed.
Teise klassi kuuluvad hooned, kus tuleoht ja -levik on suur. Näiteks toiduainetööstused, trükikojad, autoremondi- ja hooldusjaamad, samuti põllumajandussaaduste töötlemise suurtehased.
Viimasesse, kolmandasse klassi kuuluvad tootmis- ja laohooned, kus peale põlemisohu on suur plahvatusoht: veskid ja jõusöödatehased, puidu-, vineeri- ja mööblitehased, samuti turbatööstus, jõujaamad ning katlamajad.
Vastavalt sellele, milline on tuleohutusklass, määratakse ka riskiaste ning kindlustusmakse suurus. Sellest, kuidas ja millisest ehitusmaterjalist on tööstushoone ehitatud ja milline on selle konstruktsioon, sõltub oluliselt hoone tulepüsivus. Kõrgema tulepüsivusega on betoon- ja kivihooned, madalama tulepüsivusega puit- ja metallkarkasshooned. Palju küsimusi on tekitanud just see, miks on metallkarkassi tuleohtlikkus võrdne puitkarkassi omaga. Pealtnäha väga tulekindel metall kaotab peaaegu poole oma tugevusest juba temperatuuril 500 oC.
Sellise temperatuurini võib tulekahju jõuda mõne minutiga, tagajärjeks on metallkarkassi deformeerumine suures ulatuses. See tähendab, et pärast tulekahju tuleb kõik uuesti üles ehitada.
Olenevalt objektist nõuavad kindlustusseltsid ka automaatset tulekustutussignalisatsiooni, mis annab automaatselt teate tulekahjust. Tavaliselt on automaatseks tulekustutussüsteemiks sprinkler, mis töötab veega.
Tasub märkida, et suure tuleohtlikkusega hoonete puhul, nagu näiteks saeveskid, on sprinklersüsteemi olemasolu hädavajalik seltsidelt kindlustuskatte saamiseks.
Ilma sprinklerita jääb niisugune objekt suure tõenäosusega kindlustamata, kuna tuleohtlike tootmishoonetega on viimastel aastatel esinenud hulgaliselt kahjujuhtumeid, mis on teinud seltsid äärmiselt ettevaatlikuks. Sprinkleri paigaldamise puhul saab tihti määravaks selle kõrge hind ning oht, et vesi rikub ära materjalid või kaubad. Igal ettevõtjal tuleks kaaluda tuleriskist tuleneva kahju suurust hoone kindlustamata jätmise puhul.