PM: Teise lapse tulumaksuvabastus kütab valitsusliidus kirgi

19. november 2004, 07:52

Rahvaliidu poolt ootamatult esitatud plaan rakendada tulumaksuvabastust alates pere teisest lapsest tekitas Res Publica ministrites pahameelt.

Kolmapäeval lahvatanud sõnasõda Rahvaliidu ja Res Publica vahel sai ootamatu jätku, kui Rahvaliit esitas koalitsioonipartneritele kooskõlastamiseks seaduseelnõu, mis annaks alates 2006. aastast tulumaksuvaba miinimumi ulatuses lisamaksuvabastuse ka pere teise lapse eest, kirjutab Postimees.

Kuigi koalitsioonierakondade juhid jõudsid tulumaksuvabastuses alates teisest lapsest mõni päev tagasi põhimõtteliselt kokkuleppele, üritas Res Publica sellest eile taganeda.

Riigikogu Rahvaliidu fraktsioon saatis eile välja pressiteate, milles teatati, et Res Publica juht Juhan Parts ja Reformierakonda juhtiv Andrus Ansip nõustusid Villu Reiljani ettepanekuga alates 2006. aastast laiendada tulumaksuvabastust teisele lapsele. Arvestades, et ka opositsioon toetaks antud ettepanekut, olid koalitsioonipartnerid sellega fakti ette seatud.

Rahvaliidu pressiteatele reageeris respublikaanist rahandusminister Taavi Veskimägi pressiteatega, milles küll tervitas Rahvaliidu perekeskset maksupoliitikat, kuid ähvardas samas need summad ära võtta rahvaliitlasest ministri juhitavalt põllumajandus- või keskkonnaministeeriumilt.

'Toetan igati mõtet, et maksumaksja, kellel on rohkem lapsi, peab maksma vähem tulumaksu,' ütles Veskimägi. 'Samas ei tulnud eelarvedebatis Rahvaliidu ministrid ega fraktsioon selle mõttega kordagi välja, vaid surusid eelarvesse täiendavaid põllumajandustoetusi ja keskkonnakulusid.'

Veskimägi sõnul hakkasid rahvaliitlased lastele mõtlema alles siis, kui oma ministeeriumidel juba raha käes. Minister viitas võimalusele, et maksumuudatuseks vajalik raha võetakse seetõttu põllumajanduse otsetoetuste arvelt maha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing