Soodsad laenud elavdavad eramuturgu

ÄP 22. november 2004, 00:00

2003. aasta teisel poolel toimus Tallinnas ja Harjumaal uuseramute kiire hinnatõus, mida võib seletada lisaks soodsatele laenutingimustele ka ootustega EL-i suhtes. Samas ei saa uuseramute puhul täheldada nii järsku hinnahüpet, nagu toimus korterite puhul.

Toimunud on uuseramupiirkondade diferentseerumine tulenevalt asukohast ja ehituse kvaliteedist. Uuseramupiirkondi saab eristada ka selle alusel, millistele sihtgruppidele need on suunatud.

Pärnu eramuturul suuri muutusi ja korteritele sarnast hinnatõusu käesoleva aasta teisel poolel toimunud ei ole. Arendustegevus toimub enamjaolt linnast välja jäävates piirkondadeks.

Ainsana paikneb Pärnu linnas Madara tänava elurajoon, mis erineb teistest uuseramuprojektidest kõrgema kvaliteedi poolest. Pakkumisel on 31 elamukrunti, kus maja on võimalik ehitada kas omal käel või osta valmiskujul koos krundiga.

Tartu eramuturg on püsinud küllaltki stabiilsena. Eelistatud on linna piirist pisut välja jäävad piirkonnad. Hetkel on Tartu ainukesed uuseramuprojektid, kus pakutakse ?võtmed kätte? eramuid, Ülenurme ja Raadimõisa elamuarenduspiirkondades.

Keskmine krundi suurus on 900 ? 1300 m2 ja hinnad koos ehitisega jäävad vahemikku 11 500 ? 14 500 kr/m2.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing