PM: Riigikogu aseesimees loobuks kuluaruannete süsteemist

22. november 2004, 08:03

Eelmise koosseisu vastu võetud t?ekisüsteem riigikogulaste tööga seotud kulutuste tõestamiseks tuleks kaotada, väidab Riigikogu aseesimees Rein Lang.

«Kogu praegune süsteem on jabur,» teatas reformierakondlasest Riigikogu aseesimees Postimehele.

Langi hinnangul tuleks lasta saadikul endal valida, milliste töökulutuste katmiseks kasutab ta kuni 8552 krooni ja 40 sendi suurust summat, mis on Riigikogu juhatuse otsusega igakuiselt rahvasaadikutele töökulutuste hüvitamiseks eraldatud.

Riigikogu aseesimehe arvates peaks valija kulutuste otstarbekust kontrollima läbi ajakirjanduse, mitte läbi Riigikogu kantselei raamatupidaja. Tema hinnangul võtab praegune süsteem mõttetult aega ja jõudu nii raamatupidajalt kui rahvasaadikult.

Riigikogu juhatuse otsusega hüvitatakse riigikogulastele praegu iga kuu kuni 30 protsendi ulatuses tema palgast tööga seotud kulutused.

Saadik esitab Riigikogu kantselei raamatupidajale arved, mille raamatupidaja tõstab seejärel näiteks koolitus-, esindus- või sõidukuludesse.

Selline lahterdamine tekitab ka kantselei raamatupidaja sõnul vahel paratamatult segadust, kuhu mingi arve paigutada.
Nii leiab aruannetega tutvuja koolituskulude alt Langi organiseeritud ligi 5000 krooni maksnud seminari.

Kuigi arvele on käsitsi juurde kirjutatud «töö valijatega», tunnistas Lang, et tegu oli fraktsioonisisese üritusega, kuhu olid kutsutud ka mõned lähedal seisvad isikud ning mis ei olnud suunatud teabe saamiseks, vaid uute poliitiliste suunitluste konkretiseerimiseks.

Koolituskulude alla ei peaks selline asi ilmselt käima, möönis asespiiker Postimehele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing