Börsiülevaade: aktsiaturu käive kukkus kokku

23. november 2004, 15:09

Kui mõni viimane päev on üllatanud investoreid enam kui saja miljoni kroonise börsipäevaga, siis täna kukkus käive kolinal alla 4 miljoni krooni.

Nii nagu Hansapanga aktsia on vedanud käibeid üles, nii vedas ta täna selle ka alla. Panga aktsiatega tehti tehinguid kõigest 1,2 miljoni krooni eest. Väärtpaber sulgus sarnaselt esmaspäevaga 133,78 kroonil.

Üheksanda börsifirmana oma kolmanda kvartali tulemused avaldanud Klementi aktsiatega täna tehinguid ei tehtud. Väärtpaberi sulgemishinnaks jäi 28,42 krooni.

Klementi aktsiahinnas pole toimunud suuri muutusi juba alates möödunud aasta juunist, mil ettevõtte omavahendite kaasamiseks aktsiaemissiooni korraldas.

Toonasest aktsiate väljalaskehinnast 27,50 kroonist pole väärtpaber küll läbi vajunud, kuid üle 33,60 krooni pole ka aktsia jõudnud pärast seda tõusta. Alates 2004. aasta kevadest pole väärtpaberiga tehtud tehinguid ka üle 31,30 krooni taseme.

Ehkki see aasta pole ettevõte suurte kahjumitega investoreid enam ehmatanud, võtab veel aega, enne kui firma kohta saaks öelda: ?stabiilne?. Positiivsena võib mainida, et viimase kvartaliga on firma kohustused nelja miljoni krooni võrra vähenenud. See annab alust loota, et hoolimata võõrvahendite väga suurest osakaalust ei tule Klementil raha kaasamiseks uut aktsiaemissiooni korraldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing