Raivo Vare asub tööle ASis Eesti Raudtee

Inno Tähismaa 24. november 2004, 11:09

Raivo Vare asub tööle Eesti Raudtee arendusjuhina, teatas ettevõte.

Vare peamiste ülesannete hulka hakkavad kuuluma Eesti Raudtee välissuhtluse koordineerimine, Euroopa Liiduga seotud projektid ning ettevalmistused ettevõtte võimalikuks noteerimiseks börsil. Esialgu hakkab Vare tööle tähtajalise lepingu alusel.

Raivo Vare ütles pressiteate vahendusel, et viimasel ajal on Eestis raudteed puudutavaid teemasid käsitletud lihtsustatult. ?On aeg naasta reaalsusse ning seetõttu loodangi tuua raudtee tulevikku puudutavasse diskussiooni rohkem ratsionaalsust,? sõnas Vare.

Vare hinnangul vajab Eesti transiidi ja transpordi seisukohast sedavõrd olulise ettevõtte kui Eesti Raudtee tulevik laiemat ning märksa avalikumat käsitlemist. ?Osaledes abstraktsetes makromajanduslikes aruteludes, ei tohiks me unustada lihtsat asjaolu, et Eesti Raudteele kuuluvate rööbaste läheduses elab hinnanguliselt umbes miljon inimest, kes ootavad nii ettevõttelt kui riigilt kindlust ja turvatunnet,? lausus Vare.

Vare sõnul pakub raudtee-ettevõttesse tööle asumine talle huvi ka professionaalsel tasemel. ?Lisaks on eelnevaid kogemusi arvestades mulle isiklikult huvi pakkuv võimalus arendada börsil noteerimise projekti, mis võiks olla paljudele praegustele probleemidele õigeks lahenduseks,? lisas ta.

Raivo Vare on 46-aastane, abielus ja kahe lapse isa. Ta on omandanud juristihariduse ja tal on magistrikraad Estonian Business Schoolist. Lisaks on ta osalenud paljudel äri- ning avaliku halduse alastel koolitustel. Raivo Vare on olnud kahel korral minister ? riigiminister 1990-1992 üleminekuvalitsuses ning teede- ja sideminister 1996-1999. Ta on juhtinud Tallinna Panka ning Pakterminali, viimase aasta jooksul on ta tegutsenud konsultandi ja lektorina. Raivo Vare on tunnustatud transiidi- ja majandusekspert, kes on keskendunud just Venemaa-suunalistele teemadele. Praegu on ta Tartu Ülikooli Sihtasutuse usalduskogu liige, Eesti Telekomi nõukogu liige ning EBSi nõukoja liige.

Eesti Raudtee juhatuse esimehe-tegevdirektori Christopher Aadneseni sõnul tunneb ta heameelt tugeva eksperdi lisandumise üle Eesti Raudtee juhtkonda. ?Loodan koostöös Raivoga maksimaalselt kasutada tema ulatuslikke teadmisi meie valdkonnast, et tagada Eesti transiidi- ja transpordisektori edukas ja jätkusuutlik areng,? ütles Aadnesen pressiteate vahendusel.

Eesti Raudteel on alates 2004. aasta suvest toimunud mitmed olulised juhtimisalased muudatused. Peale Christopher Aadneseni asumist ettevõtte juhi kohale tänavu juulis on muutunud ettevõtte tippjuhtkonnas vastutusvaldkondade ja rollide jaotus, samuti on loodud uusi funktsioone. Hiljuti nimetati Eesti Raudtee turundusdirektoriks Rene Varek.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing