Kunstiakadeemia rektoriks võib saada Signe Kivi

25. november 2004, 08:35

Kui Ando Keskküla lahkub kunstiakadeemia rektori kohalt, võib koolijuhi kohale tõusta endine kultuuriminister, tekstiilikunstnik Signe Kivi, kirjutas Postimees.

Just Kivi nimi kõlab praegu kunstiakadeemia seinte vahel, kui õppejõud arutavad, kes võiks hakata juhtima akadeemiat ligi 10 aastat rektorina töötanud Keskküla järel.

Parlamendipoliitik Kivi selja taga oleks tema kodupartei ? Reformierakonna ? toetus. Mõtet endast kui kunstiakadeemia tulevasest rektorist väljendas ta aasta tagasi ühel nn kitsa ringi arupidamisel.

«Ma pole seda kunagi ajakirjandusele öelnud,» ütles Kivi. «Olen päris üllatunud.»

Vastuseks küsimusele, ega rektoriks kandideerimise mõte ole teda maha jätnud, vastas ta: «Tänasel päeval saaksin ma sellele küsimusele öelda kommentaariks ainult seda, et kunstiakadeemia vajab hetkel akadeemilist rahu nagu ka [akadeemia] nõukogu, kes on oma otsuse nüüd teinud ja nädalaks aja maha võtnud.»

Ajutine akadeemiline rahu saabus kunstiakadeemiasse teisipäeval , kui nõukogu kuulas ära Keskküla selgitused teenistusliku krediitkaardi kasutamise kohta ja peatas tema volitused rektorina 2. detsembrini.

Kahe aasta eest maksti selle kunstiakadeemia ainsa krediitkaardiga, mis oli rektori kasutada, enam kui 18 000 krooni eest ühe lõbumaja arveid. Keskküla on avalikkusele selgitanud, et krediitkaart varastati talt, ning väitnud, et hüvitas üle 18 000-kroonise arve akadeemiale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing