Vändra sai moodsad gaasikatlamajad ja -torustiku

25. november 2004, 16:04

Täna avati Vändras Fortum Termesti ja Eesti Gaasi ühisprojektina kaks modernset konteinerkatlamaja ühes gaasitrassiga, teatasid ettevõtted.

Uued konteinerkatlamajad hakkavad tootma soojust nii Vändra alevi elanikele kui aktsiaseltsile Wendre. Eesti Gaas ehitas kõrgsurvegaasitorustiku pikkusega 2 km ja paigaldas gaasijaotusjaama. Fortum Termest ehitas kesksurve gaasitorustikud Vändra alevis ning rajas katlamajad.

AS Fortum Termest juhatuse liikme Riho Silla sõnul on keskkonnasõbralike gaasikatlamajade rajamine ettevõtte üks põhisuundumusi.

AS Eesti Gaas juhatuse esimehe Aarne Saare sõnul ollakse Vändrale valmis tarnima kuni 2 miljonit kuupmeetrit maagaasi aastas.

Fortum Termesti rajatud Wendre katlamaja võimsus on 4,35 MW ja planeeritud aastane soojustoodang 8000 MWh. Uue konteinerkatlamaja Elko võimsus on 0,46 MW ja planeeritud aastane soojustoodang 700 MWh.

Fortum Termest AS on Fortum Power and Heat Oy tütarfirma. Ettevõtte käive oli 2003.aastal 270 miljonit krooni, millest 212 miljonit krooni andis soojusenergia müük ja 38 miljonit krooni elektrienergia müük. Fortum Termestis töötab 316 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing