WSJ: USA finansturgudel toimub köievedu

25. november 2004, 08:40

Üha rohkem USA professionaalseid investoreid pöörduvad välisaktsiate, valuutade ja kaupade poole, kirjutas The Wall Street Journal.

Erinevalt 90ndatest aastatest, kus USA aktsiaturud oli pea kõikide investorite silmis pea ainus mängumaa, on nüüd tekkinud väike aga üha kasvav segment professionaalseid investoreid, kes laiendavad valikut. Need on skeptikud, kelle arvates kesk-pikas USA aktsiaturgude tulusus keskpärane ning loodavad suuremat tulusust saada mujal.

Ühed skeptikud panustavad dollari languse peale investeerides mujale maailma, teised ostavad kulda, vaske, puitu ja isegi maad, kirjutas ajaleht. Taolised protsessid põhjustavad finantsturgudel omamoodi köieveo selles osas, kuhu investeeringud suunduvad.

Kuid ajaleht hoiatas, et investorid võivad iseenda üle kavaldada. Juhul kui president Bushi administratsiooni ettepanekud sotsiaalkindlustuse rahade suunamiseks aktsiaturgudele heaks kiidetakse, võib see tekitada aktsiaturgudele kauakestva tõusu. Lisaks võivad paljud analüütikud ülehinnata keskmise ameeriklase huvi Ungari aktsiate, alumiiniumi tulevikutehingute ja muu taolise vastu, hoiatas mõjukas majandusleht.

Kuid juhul, kui aktsiaturgudel kordub 2003.aastal aastal toimunud ralli, mis kergitas Dow Jonesi tööstuskeskmise 25 protsendi võrra, tähendab see samas ka seda, et seekord on üle saadud hirmudest, mida 90ndatel aastatel ei olnud, s.t. dollari kursi langus ning nafta ja teiste toorainete kiiret hinnatõusu.

?Järgmise 10 kuni 15 aasta jooksul ootame dünaamilist aktsiaturgu, mis on analoogiline 70ndate aastatega,? lausus ajalehele Bostonis asuva investeerimisfondi PanAgora Asset Management peastrateeg Edgar Peter. ?Turgudel vahelduvad tugevad tõusud sama tugevate langustega,?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing