Investorid ootavad aastalõpurallit

Tõnis Oja 13. detsember 2004, 00:00

Juba mitmendat päeva luuravad USA investorid, kas kauaoodatud aastalõpuralli tuleb või mitte. See, et selget enamikku ei ole kummalgi leeril, on viinud olukorda, kus terve eelmise nädala jooksul langes Dow Jonesi tööstuskeskmine 0,5 protsendi võrra, laiemat turgu peegeldav S&P 500 indeks kerkis 0,5 protsendi aga peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koondindeks kaotas 0,9 protsenti oma väärtusest.

Riskifondi Third Wave Global investeeringute juhi Larry Smithi sõnul on praegune turuolukord klassikaline näide selle kohta, kus trendijälgijad liituvad mingil hetkel paraadiga ning lükkavad aktsiate hindu vales suunas. Selle tõttu on hinnarallid katkenud, selgitas ta majanduslehele Financial Times. Selget ühesuunalist liikumist on pärssinud ka tavapärasest väiksemad kauplemismahud ajavahemikus märtsist novembrini. Deutsche Banki privaatpanganduse peainvestor Benjamin Pace lausus samas, et tema lootis, et hinnaralli kestab kuni järgmise aasta alguseni, kuid järgmiseks aastaks ootab ta raskeid aegu, kus aktsiainvesteeringute tootlus jääb keskmisele alla.

Peatähelepanu dollari kursi ja nafta hinna kõrval oli ühinemiste ja ülevõtmiste aktiivsusel. See hõlmas nii kuuldusi kui ka kinnitatud ühinemisi. Neljapäeval erutas investorite meeli kõige rohkem Ühendriikide kahe suure mobiilsideoperaatori, Sprinti ja Nextel Communicationi ühinemine, mis kergitas kahe kompanii aktsiate hindu vastavalt 7,9% ja 6,6% võrra.

Wall Street Journal teatas, et Johnson & Johnson ostab ära meditsiiniseadmete tootja Guidant Corpi. Mõlema aktsia hinnad siiski kukkusid, ülevõetav koguni 3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing