EPL: Kütusehinna tõus vähendab diiselautode populaarsust

16. detsember 2004, 08:04

Viimastel kuudel endale diiselmootoriga auto soetanud on nördinud, sest kõik märgid näitavad, et kütusekulu lähiajal aina kasvab.

Automüüjad prognoosivad, et kui diislikütuse hind jätkab tõusmist, müüakse diiselautosid aina vähem, kirjutab Eesti Päevaleht.

Diislikütuse hind oli Eestis bensiini hinnast tunduvalt madalam, kuni 1. maist tõusis selle aktsiis 1,5 krooni liitri kohta ning sügisel kerkis bensiinist kiiremini diislikütuse maailmaturuhind. Uuest aastast võetakse kasutusele uued diislikütuse standardid, mistõttu võib hind veel kuni krooni võrra tõusta.

Diiselmootoriga auto maksab kümneid tuhandeid kroone rohkem kui bensiinimootoriga auto, lisaks on ka hooldamine kulukam. Samas kulutab diiselmootoriga auto kütust isegi kuni poole võrra vähem.

Peugeot edasimüüja Kommest Autokeskuste peadirektori Toomas Rüütmanni sõnul on diislikütuse kallinemine kolmandiku võrra vähendanud nii diiselmootoriga sõiduautode kui ka kaubikute müüki. Samas on Peugeot puhul diisel- ja bensiinimootoriga autode hinnavahe teistest markidest väiksem.

Info Auto turundusjuhi Tiit Lillipuu sõnul tasub diiselmootoriga uue Fordi ostmine end ära 200 000 kilomeetri läbimise järel. Samas tunnistas ta, et tavaliselt müüakse auto enne selle kilometraa?i läbimist maha.

Silberauto PR-juhi Raivo Murde sõnul tasub diiselmootoriga sõiduauto osta neil, kes läbivad pikemaid vahemaid ning kelle aastane läbisõit on palju suurem kui 15 000 ? 20 000 kilomeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing