Tagahoovi Jasmine ? turvalisemat paika vääriv söögikoht

Heidi Vihma 17. detsember 2004, 00:00

Ometi juhtusin paar päeva tagasi just selles tagahoovis söögikohta otsima ? kahe PÖFFi filmi vahel oli ainult niipalju aega, et kusagil läheduses kõht täis süüa. Igatahes Jasmine?i minnes ootused kuigi suured polnud, hea kui kõhu täis saab, arvasin.

Seestpoolt nägi see välja nagu kõik teised Hiina söögikohad: punased tuttidega laternad, kunstlilled ja nii edasi.

Algus oli pisut külmavõitu: küsimusele kas siin kaardiga kah maksta saab, oli vastus, et jah, kui isikut tõendav dokument kaasas on.

Nojah, see ei kõla väga sõbralikult, aga ümbrust arvestades oleks ju pidanud veel lisama, et dokumendid peavad enda omad olema ja kaart kah.

Aga siis toodi küünal ja pandi see põlema, toit jõudis lauale kiirelt, toidunõud oli keskmisest kenamad ja kõik maitses väga hästi.

Menüü oli usaldusväärse pikkusega ? piisavalt suur valik, aga ei midagi üleliia. Muu hulgas on menüüs ka tulepada ? sööjad saavad ise lauale toodud tulepajas ehk keevas puljongis toidu valmis küpsetad.

Mulle meeldisid eriti siinsed pelmeenid Dim Sum ehk keedetud taignataskud loomaliha ja hiina kapsaga ehk lihtsalt puljongis serveeritud käsitööpelmeenid. Nii seene-bambussupp kui ka magushapus kastmes loomaliha oli just see mida nimi lubas, mitte tärkliseleem väheste lisanditega, nagu nii mõneski kokkuhoidlikus Hiina söögikohas on juhtunud olema.

Lõpetuseks toodi maja poolt klaasike brändi-viinamarjamahla segu ? kena ?est, on ju! Ja veel ? oli mõeldud ka kõige väiksematele sööjatele. Nende kasutada oli Jasimine?is mängunurk, kus isegi väike liumägi olemas oli.

Nii et kui mitte just tagahoovi pärl, siis heal tasemel Hiina söögikoht, mis vääriks usaldusväärsemat asukohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28
Otsi:

Ava täpsem otsing